Depremi yaşayan vatandaşlar evlerine giremiyor

DüzceSonHaber

17.11.2021 - 19:26
Haber Merkezi

Düzce'de meydana gelen 5 büyüklüğünde deprem sonrası can yada mal kaybı meydana gelmezken, özellikle çok katlı binalarda oturan ve daha önce 1999 depremini yaşayan vatandaşların tedirginliği devam etti. Vatandaşlar ikinci bir deprem olması ihtimali korkusutla evlerine gitmeyerek, evlerinin önünde ki boşluklarda ateş yakarak beklemeye başladılar. Diğer yandan Çilimli ilçesi Tepeköy Köyü camiinde de duvar sıvaları döküldü. 

"ÇOK KORKTUK"

Vatandaşlar "Korkutan kendimizi dışarı attık ateş yaktık oturuyoruz. Allah inşallah bir daha göstermez. Komşularımızla oturuyoruz. 4 katlı evde oturuyoruz. 1999 yılında da iki kere deprem yaşadık. Onun korkusu da var. Evlere gidemiyoruz. Burada bekliyoruz" dediler. 

"13 VATANDAŞ SAĞLIK KURULUŞLARINA YÖNLENDİRİLDİ"

Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada ise "İlimizde bugün saat 15.40’da merkez üssü Düzce Merkez olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Meydan gelen deprem sonrası büyüklükleri en büyüğü 4.3 olmak üzere 3 artçı deprem daha meydana gelmiştir. Oluşan deprem sonucunda kolluk güçleri ve arama kurtarma ekibinin yaptığı saha araştırmaları ile muhtarlardan gelen bilgiler doğrultusunda ilimiz genelinde herhangi hasar kaydı alınmamıştır.  Diğer yandan 112 Acil Çağrı Merkezimize gelen çağrılar sonucu, 13 vatandaşımız sağlık kuruluşlarına yönlendirilmiş olup, ayakta tedavileri gerçekleştirilmiştir. Vatandaşlarımızın Valiliğimiz tarafından yapılan açıklamalara takip etmelerini, deprem sonrası vatandaşlarımızı tedbirli davranmaya ve sakin olmaya davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.
 
 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.