Bütçe görüşmelerinde Yılmaz'dan Bakan'a serzeniş

DüzceSonHaber

19.11.2021 - 11:25
Haber Merkezi
1

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı bütçe görüşmelerinde söz alarak Düzce'nin sorunlarını aktardı. Bakan Adil Karaismailoğlu'na serzenişte bulunan Yılmaz "Seçileli nerdeyse 3,5 yıl oldu. Biz Düzce ile aynı sorunları konuşmaya devam ediyoruz. Belki kalan 1,5 yılda çözeriz" dedi. 

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bütçe komisyonunda konuşma yaptı. Bakan Karaismailoğlu'na Düzce'nin sorunlarını anlatan Yılmaz, "Tabi, bizim Düzce Milletvekili olarak en kolay konuştuğumuz bütçe, sizin bütçeniz oluyor. Çünkü biz seçileli hemen hemen üç buçuk sene olmuş. Üç buçuk sene önceki konuşmayı açtığımız zaman, hiçbir şey yapılmadığı için Düzce'de, rahatlıkla aynı sorunları dile getireceğim. Şimdi, siz de dinlerseniz belki önümüzdeki dönemde bu kalan bir buçuk sene içinde bir şeyler yaparız" dedi. 

Melenağzı mevkiinde bir çalışma yok

Akçakoca-Karasu yolunun Melenağzı mevkiinde halen bir çalışma yapılmadığını dile getiren Yılmaz, "Sayın Bakanım, siz de Karadenizlisiniz, ben de Karadenizliyim. Akçakoca-Karasu karayolunun Melanağzı geçişiyle alakalı hâlâ daha yapılan bir uygulama yok. Yapılan bir işlem de yok ve buna bağlı olarak yine, Karadeniz otoyol bağlantısı hâlâ daha Karasu'da aynı şekilde duruyor. Önümüzdeki dönemde ne kadar zaman içinde yapıldığı veya yapılacağı muallakta ve bu otoban bağlantısının, otoban yolunun geçtiği yerlerde evleri olan vatandaşlarımız, evlerine tamirat yapmaya bile şüpheyle yaklaşıyorlar. "Acaba bu sene mi olacak, iki sene sonra mı olacak, üç sene sonra mı istimlak edilecek?" diye böyle sıkıntıları var" ifadelerini kullandı.

YIĞILCA YOLUNDA HİÇ BİR İLERLEME YOK

Düzce ile Yığılca arasında ki bağlantı yolu hakkında da konuşan Yılmaz, "Bir diğer konu, sık sık Karayolları bölge müdürüyle de görüşüyoruz, Düzce-Yığılca Yolu'nun kısa viyadük, küçük tünel ve kalan kısmının yapılması. Bu yol, gerçekten artık kangren hâline geldi. Devlet yaklaşık kırk senedir bu yola hiçbir yatırım yapmamış. Sağolun, sizin zamanınızda, 2012 yılında Sayın Cumhurbaşkanı  o zaman Başbakandı. Yığılca'yı ziyaretinde buraya söz verdi ve yolun yapımına beş sene önce başlandı. Ama hâlâ tamamlanamadı. Tamamlanamayan yolun kümülatif kilometresi 20 kilometre yani 20 kilometrelik yolu yapamadık. Bu, bizim devletimizin zaafından mı? Tabii ki hayır. Eğer 18 Martta, Çanakkale'de dünyanın en büyük ayak açıklığı olan köprüsünü yapabiliyorsa bizim devletimiz, 28 kilometrelik Ovit Tüneli'ni yapabiliyorsa bu yolu hayli hayli, leblebi gibi bitirmesi lazım ama maalesef Sayın Bakanım bu konuda bir gelişme yok" şeklinde konuştu. 

KARADENİZ'DE HİÇ RAYLI SİSTEM YOK

Raylı ulaşım sistemi konusunda da Bakan Karaismailoğlu'na bilgiler akataran Yılmaz, "Raylı sistem. Sizinle daha önce ziyaretimizde görüşmüştük. Sizden önceki Bakanımız Sayın Cahit Turan'la da görüştük. Raylı sistem Karadeniz'de hiç yok. Sizin en başarılı olduğunuz, Bakanlığınızın en başarılı olduğu birimlerden bir tanesi raylı sistem, takdirle karşılıyoruz. İşte, en son Sivas'a yapılan, Yozgat'tan geçen raylı sistem, işte Ulukışla'da, Adana'da, Gaziantep'te yapılan raylı sistemler var. Ama siz Karadenizli olmanıza rağmen 1 metre raylı sistem yok Karadeniz'de ve önümüzdeki dönem projede de yok. Biz bunu Karadenizli olarak istemiyoruz. Şovenist bakışla da bakmıyoruz. Karadeniz bu ülkenin en önemli üretim merkezlerinden biri. Sizin de Karadenizli olmanız hasebiyle bunu sizden rica ediyoruz. Bir diğer konu, Düzce'nin en önemli konularından biri, Telekom altyapısı. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum bütçenizin. İnşallah, önümüzdeki dönemde bunları plana programa alırsanız sizlere müteşekkir olacağız Düzce olarak diyoruz" dedi. 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Engin Aydin
    Engin Aydin
    20.11.2021 08:42

    mükemmel bir konuşma iyiki varsınız başarılarınızin devamını diliyor sorunların çözümünü takip etmenizi düzce kazansın istiyorum