Sizi gidi fırsatçılar sizi yağ aynı fiyatlar ayrı ayrı 

DüzceSonHaber

Sizi gidi fırsatçılar sizi yağ aynı fiyatlar ayrı ayrı 
26.11.2021 - 13:46
Haber Merkezi

Düzce'de bir vatandaş aynı marka ve kiloda olan zeytinyağının iki ayrı markette fiyatlarını fotorğafladı. Aynı yağın fiyati bir markette başkayken başka bir markette bambaşka çıktı.

Son dönemde ortaya çıkan fırsatçılar özellikle gıda fiyatlarında yaptıkları oynamayla fiyatları en üst seviyeye çıkarıyorlar. Yapılan denetimlerden kormayan bazı marketlerin bu oyununu ise bir vatandaş ortaya çıkardı.

Düzce'nin yerli marketlerinden olan bir markete giden vatandaş 2 lirtelik zeytinyağının 87, 90 lira olduğunu gördü. Üşenmeyen vatandaş büyük market zincirlerinden bir tanesine girerek aynı yağın kaç liraya satıldığını merak etti. Büyük market zincirinde ise aynı marka ve kiloda olan zeytinyağının 118,90 liraya satıldığını göründe şok yaşadı. Sosyal meyda hesaplarından durumu paylaşan vatandaş, fiyat farkına isyan etti. 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.