Yılların kaçağı çözüldü

DüzceSonHaber

Yılların kaçağı çözüldü
28.11.2021 - 11:24
Haber Merkezi

Konuralp Kız Yurdu’nda uzun yıllardır sorunu çözülemeyen ısıtma sistemindeki su kaybı problemi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü teknik personellerinin titizlikle yürüttüğü 4 aylık çalışmanın ardından çözüldü.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Konuralp Kız Öğrenci Yurdu’nda uzun yıllardır kronik hale gelen ısıtma sistemindeki su kaybı problemi, yurt teknik personelleri tarafından giderildi. 6 bloktan oluşan Konuralp Yurdu, büyük bir titizlikle tek tek vanalarına kadar bakılarak sorunu çözülmeye çalışıldı. Uzun yıllardır çözülemeyen problem sonucunda Eylül ayında günlük 6 ton, Ekim ayında günlük 24 ton, Kasım ayında ise günlük 40 ton su kaçağı oluştu. Ufuk Topçu, Ahmet Tütüncü, Sedat Çarşambalı ve Samet Kocatepe’den oluşan teknik personeller 4 aylık bir çalışmanın ardından bu sorunun kaynağını bularak arızayı giderdi.

Uzun yıllardır bulunamayan ve çözülemeyen bu sorunun ardından aylık 1080 ton su, doğalgaz ve elektrik tasarrufuna gidilmiş oldu.

 

 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.