Araç tutkunları Düzce'de buluştu

DüzceSonHaber

28.11.2021 - 16:19
Haber Merkezi

1975 ile 1993 arasında üretilen Murat 124 ve Serçe model gibi araç sahipleri Düzce'de bir araya geldi.  

Batı Karadeniz Bölgesi'nde ki illerde bulunan ve özellikle Murat 124 ile serçe araçları olan klasik araç tutkunları Düzce Millet Bahçesi'nde düzenlenen etkinlikte bir araya geldiler. Pembeden, kırmızıya, maviden, yeşile bir çok araç sahibi araçlarını sergildikleri gibi havalı sistem, ses sitemi gibi ekstralarıyla görsel şölen sundular. En yaşlısı 1975, en genci ise 1993 model araçları gören vatandaşlar klasik araçlara büyük ilgiyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Etkinliği düzenleyen ve kendisi de klasik araç tutkunu olan Salih Gül, "Batı Karadeniz bölgesi olarak klasik Murat 124 ve Serçe arabalarımızla Düzce'de toplandık. İlerleyen yıllarda konser tadında etkinlikler yapacağız. Hangi araç ne kadar dikkat çekiyor? Hangi araç daha güzel? Ses sitemi olarak hangi araç daha iyi? Nostaljiyi en çok hangi araç yaşatıyor? Bunlara dikkat ederek birinci, ikinci ve üçüncü seçiyoruz. Böyle etkinlikler yapıyoruz. Burada en yaşlı araba 1975 model en genç araba ise 1993 model" dedi.

Klasik araç tutkunları arasında Şeker Kız olarak tanınan ve aracının adını da Şeker kız koyan Nazlı Gül "Aslında pembe bir vosvos aracım olsun istiyordum. Buradan Osmaniye'ye kadar bir pembe vosvos için gittim. Ama göründüğü gibi güzel değildi. Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Oradan boş dönmek istemedim. Bu aracımı beyaz olarak aldım ama dökülüyordu. Ben bunu güzel yapacağım dedim ve aldım. 1000 kilometre yolu 3 günde gelebildim. Su kaynattı, arıza yaptı. Sonra 3 ay kadar sanayi sürecimiz oldu eve hiç gelmeden. Topladım, herşeyini kendi isteğime ve keyfime göre yaptırdım. Klasik araçların arasına girdim. Çok fazla dikkat çekiyorum. Merkezde bir tur atayım dediğimde ben eve gitmeden benim haberim eve gidiyor. Sizin kızı gördük diyorlar. Kırmızı ışıklarda durduğum zaman artık utanıyorum. İnsanar bakıyor, fotoğraf çekiyor. Devamlı şeker kız geçiyor diyorlar" ifadelerini kullandı.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.