Başkan Özlü'nün söylemleri Kafkas kökenli bireyleri kızdıracak

DüzceSonHaber

6.12.2021 - 16:14
Haber Merkezi
6

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Beyaz TV'de katıldığ bir programda Düzce yemeklerini tanıtırken, Kafkas ve Balkan göçmenleri hakkında ırkçı ve istenmeyen sözler sarf etti. 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Beyaz TV'de katıldığı "Uyan Türkiyem" isimli programda Mutfak Sanatları Merkezi ile Düzce yemeklerinin tanıtıldığı bölümde ekrana çıktı. 

Aşağıda ki linkte programın 2 saat 35 dakikasında Özlü'nün söylemleri bulunabiliyor 

https://beyazgazete.com/video/tv-programlari/beyaz-tv-81/uyan-turkiyem-beyaz-tv-428464/uyan-turkiyem-27-kasim-2021-976506.html

Özlü burada yaptığı açıklamada "İmparatorluğumuzun dağılma sürecinde Kafkaslardan, Balkanlardan, ülkenin çeşitli bölgelerinden kaçan ve Anadolu'ya sığınan inanların yerleştirildikleri bölgelerden birisi de Düzce'dir" diyerek Kafkas kökenli bireyler başta olmak üzere diğer etnik kökenlere bağlı bireyleri kaçak ve sığınmacı ilan etti.   

Programı izleyen Kafkas kökenli bireyleri oldukça kızdıran söylemler üzerine Kafkas derneklerinin de harekete geçerek Başkan Özlü hakkında ırkçı söylemlerde bulunduğu için yasal süreç başlatması bekleniyor. 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (6)

 • Serdar
  Serdar
  8.12.2021 09:21

  Adam burada neyi yanlış konuşmuş ki eleştiriyorsunuz Abdülhamid zamanında Düzce'ye yerleştirilmiş bir halk topluluğu var burada sadece kafkas kökenlilerde değil Batıda muhacir kuzeyde laz güneyde ve doğuda kafkas kökenli insanlarımıza verilen arazi ve devlet yardımları devletin arşivinde duruyor bunu dile getirdi diyemi kızıyorsunuz başkana.

 • Tuğuj Abdullah
  Tuğuj Abdullah
  7.12.2021 22:38

  Bu adam! kronik mesele olmaya başladı. Evet siyasi manada cami duvarı... gibi görünüyor.

 • ackun
  ackun
  7.12.2021 11:25

  Kim misafir kim yerli diye ayıran sizi ak parti geçmiş bakanları bu söylemlerle sonunuzu hazırlıyorsunuz, bizler buraları ata toprağı bildik koruduk kolladık yıllardır siz nerden göç ettiniz sayın sonradan eklenme bakan başkanlık forsunuz yetmez kafkas halklarının önünde duramazsınız, milliyetçi damarlarımızı kabartmayın belediye melediye tanımaz bu halk, efendilikse sonuna kadar ama , bozarsınız efendiliğimizi bunuda siz bilin, yazıklar olsun...

 • elturco_81
  elturco_81
  7.12.2021 06:46

  Sayın ex bakanın bu son derece amacını aşmış fütursuzca söylemleri sanki bir yerlerden icazet almışçasına Reisi Cumhurumuzun göz bebeği AK Parti'ye vede ona gönül verenlerin emeğine zarar veriyor. Ben bir Türkmen Türkü olarak şiddetle kınıyorum. Bu milletin değerlerini alaşağı yapmak kimsenin haddi değil. Sen kimsin tarihçimisin, nesin, hangi sıfatla bu söylemleri söyleyebiliyorsun? Her oluşumda "BANA BAKANIM DİYE HİTAP EDECEKSİNİZ" söylemini bir artık Cumhurbaşkanlığına bildirmeli!?.

 • Kafkaslı
  Kafkaslı
  6.12.2021 21:14

  Sen ne anlatıyorsun Faruk özlü ağzından çıkan sözlere dikkat et, Balkan ve Kafkas kökenli vatandaşların oyları ile başkan olduğunu unutma derhal özür dile

 • Meraklı Düzceli
  Meraklı Düzceli
  6.12.2021 17:39

  Sayın Faruk Özlü , Cami duvarını neden bu kadar çok nemlendiriyorsunuz . Cemaatin nabzını çok zorluyorsunuz , saygı sınırlarını aşıyorsunuz. İnsandan utanmıyorsunuz bunu anladık , Allah'tan da mı haya etmezsiniz.