Huzur uygulamasında neler çıktı neler

DüzceSonHaber

Huzur uygulamasında neler çıktı neler
31.12.2021 - 15:16
Haber Merkezi

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri ile Yunus timlerinin yaptığı huzur uygulamasında çok sayıda suç ve suç unsuruna rastlandı.

Düzce merkezinde şüpheli şahıs ve araçlarda, umuma açık işyerleri ve metruk alanlarda, eğlence mekanlarında,  yapılan araç konvoylarında, vatandaşların ihbar ve şikâyetleri neticesinde 20 Aralık 2021 ile 28 Aralık 2021 tarihleri arasında huzuru uygulamaları yapıldı.

Uygulamalarda 594 şahsın kontrolü yapılarak haklarında çeşitli suçlardan aranması bulunan 24 şahıs yakalanarak gözaltına alındı bu şahıslardan 9’u çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı.

Tutuklanan bu şahısların içerisinde hakkında ‘3 ayrı suçtan aranması bulunan D.K. isimli şahsın 29 yıl 5 ay’, ‘6 ayrı suçtan aranması bulunan B.D. isimli şahsın 12 yıl 7,5 ay’, ‘6 ayrı suçtan aranması bulunan E.Ç. isimli şahsın ise 6 yıl 9 ay’ kesinleşmiş mahkumiyet cezası bulunuyor.

Ayrıca yapılan uygulamalar sonucunda; 10 adet Ruhsatsız Tabanca, 1 adet Kurusıkı Tabanca, 90 adet Fişek,  103 gram Esrar maddesi, 29 gram Metamfetamin,  71 adet Ectasy Hap, 39 adet Uyuşturucu Hap, (1) gram kokain, 7 gram Sentetik Kannabinoid ele geçirildi. 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.