Genç İmam hatiplilerden Sezen Aksu’ya tepki

DüzceSonHaber

Genç İmam hatiplilerden Sezen Aksu’ya tepki
17.01.2022 - 11:48
Haber Merkezi
1

Şarkıcı Sezen Aksu’nun bir şarkısında Hz. Adem ve Havva hakkında ki sözleri tepkilere neden olmaya devam ediyor. Genç imam hatipliler derneği tarafından yapılan açıklamada Sezen Aksu’nun tüm Müslüman aleminden özür dilemesi istendi.

Düzce Genç İmam Hatipliler Derneği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Şarkısında Hz Adem babamız ve Hz Havva annemize hakaret eden, aşağılayıcı tavır takınan sözde sanatçı Sezen Aksu’yu şiddetle kınıyoruz. Her seferinde İslam-i değerlerimizi hedef alan sözde sanatçıların ve emsallerinin bu davranışları artık bizleri ciddi manada rahatsız etmektedir. Fütursuzca ve mesnetsizce Subliminal şekilde mesajlara konu edinilen İslam-i değerlerimizi korumak bizim bir görevimizdir. Bu söylenti ve davranışlar içimizi sızlatmakta ve üzmektedir. Tüm Müslümanların bu duruma karşı ortak tavır takınması ve dik durması bir ihtiyaçtır. Bundan sonra olacak bu tip olaylara karşı artık sesimiz daha gür ve duruşumuz daha sert olacaktır olmalıdır. Herkes haddini bilmeli ve söylemlerine dikkat etmelidir. Bizler bu dinin genç neferleri, genç bekçileri olarak dinimize karşı el kaldırmak söz söylemek isteyenlere hiç bir zaman geçit vermeyeceğiz takipçisi olacağız. Sanat müzik kisvesi altında değerlerimize yaptığınız saldırılara son verin ''Modanız Geçti'' toplumumuz sizin gibilerden bıktı. Buradan Sezen Aksu'ya sesleniyoruz. Gerekiyorsa klipini silmesini bu hareketinden hemen vazgeçmesini ve Tüm Müslüman aleminden özür dilemesini ivedilikle bekliyoruz.”


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Galvanizli boru
    Galvanizli boru
    17.01.2022 12:01

    Bu genç imamhatiplilerin şimdi mi aklı başına gelmiş. -Fevai Aslan, Tayyip Erdoğan için Allahın vasıflarını üzerinde toplamış lider derken neredeydiler. -Tayyip Erdoğan, Düzceye kongre için geldiğinde Ümmetin Lideri afişleri asılırken neredeydiler. -Efgan Ala, Peygamber mekkeyi fetih ettiğinde kibre kapıldı, biz kapılmadık derken neredeydiler. -Egemen Bağış Makara Bakara derken neredeydiler. -Kuranı kerimi pasta yapıp, keserlerken bunlar neredeydi. Tamam buldum o zaman bebektiler, şimdi genç