DESOB ve DESKKOP’un Berberler ve Kuaförler Odası seçimlerine müdahale ettiği iddiası

DüzceSonHaber

DESOB ve DESKKOP’un Berberler ve Kuaförler Odası seçimlerine müdahale ettiği iddiası
7.03.2022 - 10:59
Haber Merkezi
6

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi’nin, Düzce Berberler ve Kuaförler Odası’nın 13 Mart 2022 Pazar günü yapılacak seçimi öncesi, seçimlere müdahale etmek amacıyla esnafları arayarak mevcut başkan Necdet Küründük’ün desteklenmesi istendiği iddia edildi.

Düzce Berberler ve Kuaförler Odası’nın olağan genel kurulu 13 Mart 2022 Pazar günü yapılacak. Seçimlerde mevcut başkan Necdet Küründük ve başkan adayı Muzaffer Demirel başkanlık için yarışacaklar. Yaklaşık 500 üyesi olan Berberler ve Kuaförler Odası’nı hem iddialı hemde demokratik bir seçim beklerken, seçimlere yakışmayacak hareketin DESOB ve DESKKOP’tan geldiği iddia edildi.

Berberler ve Kuaförler Odası’na kayıtlı bazı esnafların iddialarına göre pandemi süreci içerisinde en fazla zorluk çeken ve iflas noktasına gelen esnafları aramayan esnaf odaları seçimlere kısa bir süre kala esnafları arayarak hem mevcut başkan Necdet Küründük’ün desteklenmesini istediler hemde kredi vaadi vererek esnafları bu şekilde etkilemeye çalıştılar.

Bir başka iddia ise her iki kurumun esnaflara pandemi süresi içerisinde esnaflara can suyu olarak verilen ve bu iki kuruluşun uzaktan yakından ilgisi olmayan 25 bin liralık krediyi de kendilerinin verdiğini söylemesi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın esnafların nefes almasını sağlamak için kredi notu ve kredi sicili, vergi borcu gibi kurallara bakmadan verilen kredilerinin kendileri tarafından verildiğini ileten kurumların bu söylemleri de tepki topladı.

Özellikle seçimler öncesi hatırlandıklarını dile getirerek bu duruma tepki gösteren berber ve kuaför esnafı “Bizler pandemi sürecinde en fazla kapalı kalan ve zarar gören esnaf kesimi olduk. Bu süreç içerisinde bırakın bize birer maske yada dezenfektan hediyesini, aranmadık. Bazılarımız işyerini kapatmamak için parmağında ki evlilik yüzüğünü satarken, bazılarımız iflas etmemek için annesinden kalan bileziğini sattı. Tam seçim süreci geldi ve hatırlandık. Bizler seçimden seçime hatırlanacak kişiler değiliz. Bizler geçim sürecinde de hatırlanmak istiyoruz. Bu tip telefonlar yada vaatler artık bizi etkilemiyor. Bizler gidip demokratik hakkımızı kullanarak desteklediğimiz adaya oyumuzu vereceğiz. Seçime yapılan bu tip müdahalelerle hak edenin seçim kaybetmesi bizleri de üzer. Her iki adaya da başarılar dileriz. Hak eden kazanacaktır” dediler.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (6)

 • Tayyar Amca
  Tayyar Amca
  7.03.2022 16:20

  desob=mustafa ne iş yapıyor insanlara ne gibi faydaları var pandemi sürecinde ne yaptılar bi kaç esnaftan duymuştum, adamlar bi maske bi dezenfektan bişey dağıtır ama bunlar bunu da yapmadı, düzce sokaklarında tek yürüme desob yanında kimse yok.

 • IBAN KAYDI YOK
  IBAN KAYDI YOK
  7.03.2022 12:34

  Necdet KİMİN ADAMI?

 • çigköfteci
  çigköfteci
  7.03.2022 12:32

  DESOB da işi olanlara Allah yardım etsin kibirli ve sevimsizler..

 • Sinirli!?
  Sinirli!?
  7.03.2022 12:26

  Bu desob ne abi? Düzce onların mı ?

 • limanlı
  limanlı
  7.03.2022 12:24

  Düzcede esnaf olmak zordur. 3 5 kendini düşen desob adamı ülke olnların gibi davranır. Krediyi cebinden mi verdin dessob.. Kime verdin? kendi adamlarına yalakalarına

 • MÜŞTERİ
  MÜŞTERİ
  7.03.2022 12:22

  En zorlu mesleği yapmaya çalışan berberler ve kuaförleri bu zamana kadar görmezden gelmek... şimdi seçim var diye vaatler sunmak... Amaç Desobun kendi seçiminde kendi yanlı adamı ve tayfası seçilsin kii oy alsın. Geçti o işler Koç'UM desob...