İnter Grup hakkında çıkan iddialara cevap verdi

DüzceSonHaber

İnter Grup hakkında çıkan iddialara cevap verdi
6.05.2022 - 15:47
Haber Merkezi

Düzce’de gıda alanında yıllardır hizmet veren İnter Grup, Düzce Belediye Meclisi’nde İP’li bir üyenin iddialarına karşı açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamada “Düzce’de 2018 yılında kadın girişimci olarak KOSGEB destekli kurulmuştur.   İnter grup olarak Düzce ve bölgeye; proteda.com e-ticaret sitemiz ile de Tüm Türkiye de bulunan Kurum, Fabrika ve ofislere hizmet vermekteyiz.

Şirketimiz bu yıl Düzce Belediyesinin EKAP’tan (Elektronik Kamu Alımları Platformu) yapmış olduğu Ramazan erzak ihalesini usulüne uygun olarak kazanmış ve 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde erzak kolilerini eksiksiz bir şekilde teslim etmiştir. Düzce belediyesi denetçilerinin yapmış olduğu incelemede  kamuya sunulan açıklamada herhangi bir usulsüzlük olmadığı tespit ve teyit edilmiştir. Buna rağmen bu ihale siyaset malzemesi olarak kullanılmış, İyi Parti  meclis üyesi Ender Çakar Bey’in nisan ayında yapılan ihale ile ilgili yaptığı meclis konuşmasını sosyal medya platformunda izledik ve yazılı medyada yapılan haberleri takip ettik. Ender Çakar bey konuşmasında şirketimiz, şirketimizin yöneticisi ve Düzce’de bulunan diğer esnaf arkadaşlar hakkında  maddi gerçeklikle hiçbir şekilde bağdaşmayan cümlelere yer verilmiştir. 

Bir önceki yıl ihaleyi eski İhya gıda şimdiki adıyla  Düzce Toptan Ali İhsan Ender Bey’in bulunduğu firma almıştı. Bu yıl yapılan ihale tüm ülke geneli herkesin girebildiği EKAP’tan ( Elektronik Kamu Alımları Platformu) duyuruldu ve geçen yıl ihaleyi alan firma ile birlikte iki firma katıldık. İhale de geçerli teklif bizim teklifimizdi fakat ihale, teklifin fiyat araştırmasının üstünde kalması nedeniyle iptal oldu.

1 hafta sonra tekrar ihale oldu ve koli miktarı 4000 koliden 2900 koliye düşürüldü, ihalede yine şartlara uyan geçerli teklif bizim teklifimizdi. Düzce Belediyesi ile sözleşme imzalayıp 1 hafta içinde ihaleye konu erzak kolilerini teslim ettik.

İyi parti meclis üyesi Ender Çakar Bey konuşmasını yaptığı gün, ‘’ erzakı teslim edebilecekler mi takip ediyoruz dediğinde ‘’ biz tüm kolileri 1 gün önce teslim etmiştik.

Erzak fiyatı ikinci firmanın fiyatından verildi iddiası da mesnetsizdir.  İkinci firmanın teklif zarfı açılmadı, ihale salonunda teklif zarfı açılmadan Düzce Toptan firması sahibi Ali İhsan bey’e iade edildi. Zarf açılmadığından biz ve belediye ihale komisyonu orada olmasına rağmen ikinci firmanın teklifini bilemezken Ender Bey’in teklif edilen fiyatı açıklaması, teklifi kendisinin mi hazırladığı sorusunu? beraberinde getirmiştir.

Şoktan, A101 den ürün toplandı denildi, bizce gayet normal ama tam öyle olmadı. Düzceli 5 firmadan Sakaryalı 2 firmadan bayiliğini yaptığımız kendi ürünlerimizden ve bir ulusal zincir marketten ürün aldık, hatta erzak zamanında teslim edilebilsin diye  diğer esnafların da   araç, personel gibi destekleri ile sözün özü Düzceli dayanışması ile 3 günde tüm koliler yapılıp teslim edildi.

Boş kolileri Düzce belediyesinden aldığımızı ve belediyenin ya da çalışanlarının bize kıyak geçtiği ima edilmiş. Sözleşme cuma imzalandı , ramazan Cumartesi günü  başlayacaktı Pazar gününe koli vermemiz lazımdı ve 2 günümüz vardı. Koli yetiştirmek için ramazanın ilk gününe Kolinin dışı Düzce Belediyesi baskılı koli yaptırmak imkânsızdı, bir miktar koli emanet aldık ve hazırladık, devamında tanesini 10 TL den baskılı kolimizi yaptırıp emanet aldığımız kolileri iade ettik.

Ender Bey’in  konuşmasının neresini düzeltelim bilemedik Mecliste anlatılan koç hikayesi geliyor insanın aklına.

Mübarek bir ayda hayır için belediyenin çıkmış olduğu bu işte Ender Bey meclis konuşmasına şeytanların bağlandığı bir ayda diye başlayıp, şirketimizi, şirket çalışanımızı ve dost esnaf çevremizi karalamaya çalışması yine alakasız bir şekilde FETÖ ile bağdaştırarak ticari itibarımızı zedelemeye  çalışması görevi ile bağdaşmamış  , söylemleri ile halkı ve kamuoyunu yanıltmaya çalışmıştır.

Inter Grup Firması olarak Ender Çakar Bey ve diğer sorumlular hakkında insanları yanıltmak, iftira atmak terör örgütü ile ilişkilendirip şirket itibarını, ticaretini zedelemeye çalışması nedenleriyle  hukuki yollara başvuracağımızı belirtmek isteriz” denildi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.