Murat Ustanın robotlarının ünü Dünya’ya yayıldı

DüzceSonHaber

Murat Ustanın robotlarının ünü Dünya’ya yayıldı
22.05.2022 - 12:58
Haber Merkezi
1

Düzce Küçük Sanayi Sitesinde motor ustası olarak çalışan ve atık otomobil malzemelerinden robot yapan Murat Çetin’in ünü Dünya’ya yayıldı. Son olarak İstanbul’da bir AVM’den davet alan Çetin, yaptığı robotları burada sergilerken, bir çok ülkeden sipariş almaya başladı.

Düzce’de sıfır atık projesi kapsamında tamir ettiği otomobillerin atık parçalarından robot yapan Murat Çetin’in ünü yayılmaya başladı. Dünya’da bir çok ülkeden yeni robot siparişleri ve satın alma istekleri gelirken, özellikle dikkat çekmek isteyen AVM’ler de Çetin’i davet etmeye başladı.

Son olarak İstanbul’un Kartal ilçesinde bulunan bir AVM’nin girişine konulan robotlar AVM’ye gidenlerin ilgisini çekti. Vatandaşlar ve özellikle çocuklar robotlarla fotoğraf çektirdi.

Çetin ayrıca robotlarını 6 Haziran’da Düzce Millet Bahçesi’nde de sergileyecek.

Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST’e katılmak istediğini söyleyen Çetin, Düzce’nin adını duyurmak için çaba harcayacağını söyledi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Murat ÇETİN  İNS.SCRAPSTOART
    Murat ÇETİN İNS.SCRAPSTOART
    23.05.2022 12:23

    Yoğun ilgiden dolayı tüm Düzce' lilere ve türkiyenin jeryerinden gelen yogun ilgi ve davetten dolayı yesekkür ederim