Düzce Üniversitesi Rektörü istifa etti

DüzceSonHaber

Düzce Üniversitesi Rektörü istifa etti
1.06.2022 - 15:31
Güncelleme 1.06.2022 - 16:28
Haber Merkezi
6

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar görevinden istifa etti. 

İki dönemdir Düzce Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar görevinden istifa etti. Çakar'ın görev süresinin bitmesi kısa bir süre kala istifa etmesi kamuoyunda şok etkisi yarattı.

Diğer yandan Çakar'ın bir açıklama yaparak istifa sebeplerini kamuoyu ile paylaşacağı öğrenildi. 

Cumhurbaşkanı bizzat talimat verdi iddiası


Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar'ın istifasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla gerçekleştiği iddia edildi. Son dönemde Düzce Üniversitesi'nde hem sağlık alanında hemde fakültelerde yaşanan sorunlar nedeniyle üst üste şikayet gitmesi Erdoğan'ı çileden çıkardı. 
Erdoğan, YÖK Başkanı Prof.Dr. Erol Özvar'dan Çakar'la görüşmesini ve istifasını sunmasını istedi. 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (6)

 • Vatandaş.
  Vatandaş.
  2.06.2022 16:51

  Desene sayıştay a çok iş düşecek

 • Dertli
  Dertli
  2.06.2022 16:46

  İsabet olmuş. Çok yerinde bir karar. Üniversite hastanesinde paran yoksa bir hiçsin. 1.5 yıl oldu burun ameliyatı için arayacaklar. Param olsa 1 haftada ameliyat olmuştum. Ultrason paralı, endoskopi paralı, kolonoskopi paralı, pataloji paralı, muayene olacaksın sıra yok mecbur paralı, ameliyat olacaksın özel ameliyat parası yatır. Resmen ticarethane oh ne güzel. Atamalarda liyakat yok. Ahbab çavuş ilişkisi. Bunların sorumlusu tabiki rektör. Yeni gelecek rektöre Allah kolaylık versin

 • Ayşe
  Ayşe
  2.06.2022 13:21

  Çok yerinde bir karar olup üniversiteyi yıllardır babasının çiftliği gibi yöneten bir rektörden kurtulmanın sevincini yaşıyoruz. İstediği kişilere kadro veren, haktan ve hukuktan haberi olmayan, kendi egolarına hizmet eden bir rektördür. Bu bir başlangıç olup cemaat bağlantısının en kısa zamanda ortaya çıkarılması ve yargılanması dileğiyle…

 • Dr. ismail Özbay. Iki kere gorevine son verilen akademisyen
  Dr. ismail Özbay. Iki kere gorevine son verilen akademisyen
  2.06.2022 01:03

  Çok geç kalindi ama gereken sonunda yapildi. Hic hak etmediyi gorevinden el cektirilmesi Duzce icin cok iyi oldu. Basta ben olmak uzere cok insanin canini yakan haktan hukuktan uzak sirtini Cumhurbaskanina dayayarak keyfine gore universiteyi yillarca yoneten Nigar cakar demircandan nihayet Duzce kurtuldu. Gozumuz aydin. Simdi liyakat sahibi yeni rektor ve ekibine acilen ihtiyac vardir.

 • Halil
  Halil
  1.06.2022 20:43

  Bu deli rektöre Arif’i çizdiler onu niye almıyor sayın başkanım adam Gaziantep üniversiteye zarar verdi

 • Düzceli
  Düzceli
  1.06.2022 18:11

  Sn CUMHURBAŞKANIM SN REKTÖRÜMÜZÜ değil Düzce Ak parti vekillerini istifa ettir Düzce ile hiç mi hiç alakası olmayan iki tane vekilin var Düzcede.Ak parti kaybetmeye çalışıyor zorluyor bize seçim kazandırmayın diyor,demedi demeyin.