TDP’den kader mahkumlarına af çağrısı

DüzceSonHaber

TDP’den kader mahkumlarına af çağrısı
22.07.2022 - 21:09
Haber Merkezi

 

TDP İl Başkanı Sezgin Aktaş ve partililer cezaevlerinde kalan 250 binin üzerindeki kader mahkumu için af çağrısında bulundu. Partililer af çağrısına dikkat çekmek için Düzce Adliyesi ile Çilimli’de bulunan cezaevine arasında bisiklet sürdüler.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, cezaevlerindeki 250 binin üzerinde kader mahkumu için af çağrısı yaparak bir proje başlattı. Bu çerçevede Düzce’de de TDP Düzce İl Başkanlığı projeye dikkat çekmek için Düzce Adliyesi ile Çilimli’de bulunan cezaevi arasında bisiklet turu yaptılar.

Bisiklet turu öncesi açıklama yapan Sezgin Aktaş “9 Nisan’dan bu yana toplumsal barış çağrısında bulunuyoruz. Bu çağrı siyasi bir çağrı Bu çağrı, vicdan ve merhamet çağrısıdır. Sevgi ve kardeşlik çağsıdır. Bugün buradan bir kez daha tüm siyasi partilere sesleniyorum. Gelin hep birlikte bir af çıkaralım. Adı da ‘Toplumsal Barış Affı’ olsun. Türkiyemin vicdanına sesleniyorum. Affet Türkiye diyorum. Haksızlığa uğramışlar için affet. Anaların hasretini dindirmek için affet. Çocukları sevindirmek için affet” dedi.

Açıklamanın ardından İl Başkanı Sezgin Aktaş ve partililer bisikletleri ile Çilimli’de bulunan cezaevine hareket ettiler.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.