Çimento fabrikası önünde eylem!

DüzceSonHaber

Çimento fabrikası önünde eylem!
4.08.2022 - 09:37
Haber Merkezi
1

 

Bu kez kamyoncular kontak kapattı

Muzaffer Yiğit'in belediye başkanlığı döneminde tepkilere rağmen ruhsatlandırılan, faaliyete geçtiği günden beri  Yığılca havzasına büyük zarar veren  çimento fabrikası önünde, şimdi de kamyoncular kontak kapattı.

Düzce'nin Yığılca ilçesi Hoşaflar – Aksu köyü mevkiinde kurulu çimento fabrikasına tepkiler devam ediyor. Daha önce bacasından saldığı tozla çevre köylerde hayvancılığı, arıcılığı, sebzeciliği ve fındıkçılığı zarara uğrattığı gerekçesiyle köylülerin tepkisine neden olan çimento fabrikasının hedefinde bu kez kamyoncular var.

Düzce'nin Yığılca ilçesi Hoşaflar köyünde kurulu çimento fabrikası önünde kamyoncular eylem yaptı. Yaklaşık 200 kişilik grup Aksu mevkisinde bulunan Çimento fabrikası önünde kontak kapatarak eylem yaptı.

Fabrika ile yapılan sözleşmeye uyulmadığı için eylemde bulunduklarını ifade eden kamyoncular, dışarıdan gelen araçlara tepki gösterdi.

Kamyoncular tarafından fabrikanın önünde bulunan yabancı araçların geçişine izin vermedi.

Olay yerine çok sayıda Jandarma ekipleri sevk edildi. Yığılca İlçe Jandarma komutanlığa bağlı ekipler ile Düzce İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler çevrede güvenlik önlemi aldı.

Yabancı araçların yükü geri boşaltmasının ardından kamyoncular olay yerinden sorunsuz şekilde ayrıldı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • CİHAT ÖZBASAN
    CİHAT ÖZBASAN
    6.08.2022 12:18

    Çimento fabrikasının, Cenneti cehenneme döndüreceğini söyleyenlere kulak asmayanlar. Yığılca ilçemize faydadan çok daha fazla zarar vereceği, insan ve diğer canlılar üzerinde geri dönüşü olamayan tahribat getireceğini söyleyen ve "gelişmemize engel olmayın" suçlaması ile karşılaşan insanlar mutlaka olmuştur. Yerel seçilmişler, haklarını arayan nakliyecilerimizin yanında olmalıdır. Özetle, ilk düğme yanlış iliklenmemeliydi.