Deprem sonrası Düzce esnafına kredi desteği

DüzceSonHaber

Deprem sonrası Düzce esnafına kredi desteği
7.12.2022 - 17:11
Haber Merkezi

 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği, deprem yaşayan Düzce ve bölge esnafına destek olmak amacıyla 140 milyon lira tutarında plasman sağladı.

5.Bölge Birliği  ve Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz gün yaşanan 5.9 şiddetindeki depremde can kaybı yaşanmaması ve yıkımın olmamasının tek teselli olduğunu ifade etti.

Yaşanan depremin ve artçı sarsıntıların, bir kez daha deprem gerçeğini ve bu gerçekle yaşamamız gerektiğini hatırlattığına dikkat çekti.

 “Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül, depremin ilk anından itibaren Düzce ile yakından ilgilenmiş ve esnafımızın yanında olmuş, gelişmeleri ve bilgileri an be an yakından takip etmiştir. Düzce merkez, Gölyaka, Gümüşova, Yığılca, Kaynaşlı ve Akçakoca kooperatiflerimize üye esnaflarımızın kullanımı için 140 milyon lira plasman ayrılmasını sağlamıştır. Krediler, pazartesi günü itibariyle banka ödeme sırasına göre üyelerimizin kullanımına sunulmuştur” dedi.

Başkanımız, “Kredi başvurusu yapan tüm üyelerimize yardımcı olunacak ve talepler en kısa sürede karşılanacaktır. Hiç bir esnafımız mağdur edilmeden başvuru yapan ve bankacılık sisteminden geçen tüm esnaflara destek verilecektir. Tüm esnafımıza destek olmaya devam edeceğiz”

Başkanımız, “İlimizde ve bölgemizde esnafımıza verilen bu destekten dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’a, Ticaret Bakanımız Mehmet Muş’a, Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’e, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’a ilimizdeki tüm esnaflarımız adına teşekkür ediyor, Düzce halkı ile depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi daha beter afetlerden ve belalardan korusun” ifadelerini kullandı.


Editör: D. Son Haber