GAMA iplik yeni yatırımcılara engel oluyor iddiası

DüzceSonHaber

GAMA iplik yeni yatırımcılara engel oluyor iddiası
27.12.2022 - 10:39
Haber Merkezi

 

Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nde kaçak yapılarıyla gündeme gelen ve altyapı çalışmalarının aksamasına yol açan Gama İplik’in hukuka aykırı olduğu iddia edilen yeni bir girişimi ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, kaçak olarak inşa ettiği yapılarla ilgili yıkım kararı çıkan ve ceza-i yaptırıma uğrayan Gama İplik, faaliyette bulunduğu fabrikanın yanında bulunan ve yeni yatırımcılara tahsis edilmek istenen 15 dönümlük arsa için Düzce Hukuk mahkemesinden ihtiyat-i tedbir kararı çıkardı.

Alınan karar sebebiyle söz konusu 15 dönümlük arazinin yeni yatırımcılara tahsis edilmesi engellenmiş oldu.

Düzce mahkemesinin verdiği ihtiyati tedbir kararının kaldırılması için OSB yönetimi harekete geçti. İhtiyat-i tedbir kararının kaldırılması ve iptali için İstinaf Mahkemesi’ne itiraz edildi.

OSB Avukatı Ilgın Güner, Düzce mahkemesinin aldığı kararın hukuka aykırı olduğunu ve uygulamada emsalinin görülmediğini ifade ederek, “Kararla ilgili gerekli itirazlarımızı yaptık. Dosya İstinaf mahkemesinde. Süreci takip ediyoruz” dedi.

YENİ YATIRIMA ENGEL

Gama İplik’in aldırdığı ihtiyat-i tedbir kararının, Gümüşova OSB’de yeni yatırım yapılması ve istihdam sağlanmasını engel teşkil ettiği ifade edildi.

OSB yetkilileri, “Gama İplik 15 dönümlük araziyi kendisine tahsis edilmesini istemiş, ancak bu talebi OSB yönetimi tarafından uygun bulunmamıştır. Bunun üzerine mahkemeden arazinin başka yatırımcılara verilmesini engellemek için tedbir kararı aldırmıştır. Hukukçular, GAMA İplik’in talebi doğrultusunda alınan tedbir kararının emsalinin bulunmadığı söylüyorlar. Bu karar Gümüşova’ya yeni yatırım gelmesini, yeni istihdam sağlanmasını engelleyen bir karardır” dediler.

 

 

 

 

 

 


Editör: D. Son Haber