TSO en parlak dönemini yaşıyor

DüzceSonHaber

TSO en parlak dönemini yaşıyor
28.04.2022 - 12:05
Haber Merkezi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Başkan Tuncay Şahin döneminde Türkiye ve Dünya genelinde sayılı odalardan birisi haline geldi. Yapılan proje ve çalışmalarla birlikte TSO en parlak dönemini yaşadı.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda 2018 yılında yapılan seçimlerle Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Tuncay Şahin, Düzce TSO’ya hem Düzce’de hem Türkiye’de hemde yurt dışında ivme kazandırdı. Yapılan çalışmalar ile bir çok proje geliştirildi ve Düzce’nin yararına olan yatırımcılarla görüşmeler sağlandı.

Özellikle yatırımcılar konusunda ciddi seçicilik başlarken, Düzce’ye katma değeri yüksek yatırımlar kazandırılması için ince elenip sık dokunmaya başladı.

Yıllardır sürüncemede olan ve atıl durumda olan Uzel fabrikasının sanayine ve Düzce’ye kazandırılması konusunda girişimde bulunan Şahin, buna benzer bir çok yatırımın önünü açmak için direk konunun muhatapları ile görüşmeler yaptı.

Eski TSO Başkanı Fahri Çakır döneminde zarar uğrayan ve hesapsız harcamalar yapan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın hesapları kontrol altına alınarak, gereksiz harcamalar yapılmasından kaçınıldı. Ayrıca TSO üzerinden gelir elde etmek isteyen bazı kurum ve kuruluşların da önü kesildi.

Mesleki ve Teknik liseler, kadınlara yönelik CNC operatörlüğü projeleri gibi bir çok proje ile mesleki eğitime katkı sağlandı.

Pandemi döneminde online olarak yapılan bir çok toplantıyla sanayicinin zarar görmeden bu dönemi atlatması için çalışmalara hız verildi. Hem yurt içi hem yurt dışı temsilcilerle yapılan toplantılarda Düzce’nin stratejik önemi anlatılarak yatırımın en uygun yer olduğu duyuruldu.

Şahin sadece sanayi yatırımları konusunda değil ayrıca ünlü iş insanların Düzce’ye yerleşmesi için de ikna turlarına çıktı. İstanbul ve benzeri büyükşehirlerin kalabalığından sıkılan bir çok iş insanı Şahin sayesinde Düzce’ye ciddi yatırımlar yaparak Düzce’yi kendilerine yurt edindiler.

Şahin ayrıca projeleri ile reklam yapmak yerine Düzce’ye mal etti. Bu sayede kendisinin ön plana çıkmasından çok Düzce’nin adının duyulmasını hedefledi.


Editör: D. Son Haber