İşsizler masa başı iş arayınca işletmeler eleman bulmakta zorlanıyor

DüzceSonHaber

İşsizler masa başı iş arayınca işletmeler eleman bulmakta zorlanıyor
11.05.2022 - 13:15
Haber Merkezi
1

Son dönemde işsiz vatandaşlar daha rahat iş aramaya başlayınca işletmeler standartlar çerçevesinde işçi bulmakta zorlanır hale geldi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de işsizlik rakamlarında artış gözlenirken bir yandan da işletmeler işçi bulabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Asgari ücret, SGK ve yol parası dahil tüm standartları uygulayan işletmeler rahat iş arayanlar nedeniyle işçi bulmakta zorlanırken, her işletmenin kapısında işçi arandığına dair ilanlar yer alıyor.

Fakat işletmeler işçi bulamazken, kendi çabalarıyla işletmelerinde ki işleri yürütmeye çalışıyorlar.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Sade Vatandaş
    Sade Vatandaş
    11.05.2022 20:47

    Sizin habercilik anlayışınıza tüküreyim. Tüm şartları sağladığını nerden öğrendiniz işletmelerin? İşiniz gücünüz milleti kötüleyip algı yaratmak. Kuryelik yapın bakalım nasıl bir işmiş yada bir tezgah başında 12 saat ayakta durun. Tuvalete bile gitmenize izin vermeyen bir iş vereniniz olsun. İşiniz gücünüz laf salatası.