EYT'nin yürürlüğe gireceği tarih belli oldu

DüzceSonHaber

EYT'nin yürürlüğe gireceği tarih belli oldu
10.11.2022 - 14:15
Güncelleme 10.11.2022 - 14:15
Haber Merkezi

 

Milyonlarca emeklilik hayali kuranların beklediği düzenleme olan EYT'nin 15 Ocak'ta yürürlüğe girmesi için hazırlıklar yapılıyor.
 

EYT'liler (Emeklilikte Yaşa Takılanlar), büyük bir merakla çıkacak düzenlemeyi bekliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TBMM'nin gündeminde yer alan düzenlemeyi aralık ayında açıklayacaklarını söylemişti.

Bugün de kulislerde konuşulan düzenlenmeyle ilgili tarih netleşti.

15 Ocak itibarıyla

Ankara'da kulislerde konuşulan düzenlemede EYT’nin 15 Ocak'ta yürürlüğe girmesi için hazırlık yapılıyor.

Önümüzdeki süreçte bütçe görüşmelerinin olacağı TBMM Genel Kurulu'nda hemen sonrasında gelecek torba yasada EYT konusu yer alacak.

Arka arkaya açıklanacak

Hem asgari ücret hem de EYT için önemli adımların atıldığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günler öncesinden duyurmuştu.

Müjdelerin arka arkaya açıklanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Bu çalışmalarla birlikte inşallah önümüzdeki ay ve yeni yıl, bunların arka arkaya açıklandığı aylar olacak ve buralardaki ücret politikalarımız da ne durumdaysa, bunları da yine açıklayacağız. Tabii en önemlisi bunlardan asgari ücretin yeniden tespiti çalışması olacak. Bu çalışmayla birlikte de gerek sözleşmeliler gerek EYT bütün bunlar, arka arkaya yani biz 2023'e bunları da açıklayarak girmiş olacağız.” demişti.

 

EYT nin yürürlüğe gireceği tarih belli oldu #1

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.