Şehidin evi al bayraklarla donatıldı

Tezcan SOLMAZ/DUZCESONHABER

Şehidin evi al bayraklarla donatıldı
24.10.2018 - 12:09

 ERZİNCAN'ın İliç ilçesinde devriye görevi yapan askerlerin içinde bulunduğu aracın şarampole yuvarlanması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Furkan Kaplanbaba'nın Düzce’de ki evi bayraklarla donatıldı.

Erzincan’ın İliç İlçesi’nde askeri aracın şarampole yuvarlanması sonucunda şehit düşen Düzceli Uzman Çavuş Furkan Kaplanbaba’nın Düzce Kalıcı Konutlar 14. Bölgede bulunan evi Türk Bayrakları ile donatıldı. Düzce Valiliği tarafından görevlendirilen hocalar şehidin evinin önünde dualar okurken, baba Yahya Kaplanbaba ve şehidin kardeşi Mustafa Kaplanbaba (15) taziyeleri kabul etti. Diğer yandan şehidin kız kardeşi Merve Kaplanbaba’nın ise Gazi Üniversitesi Almaca Öğretmenliği bölümünde öğrenim gördüğü ve acı haberi alır almaz Düzce’ye gelmek için yola çıktığı öğrenildi. Şehidin evinin önünde dualar okunurken anne Ayfer Yılmaz ise fenalık geçirdi. Evin önünde hazır tutulan 112 Acil Sağlık ekipleri acılı anneye müdahalede bulundular.

Şehit Uzman Çavuş Furkan Kaplanbaba’nın lise çağlarından bu yana asker olmak için hevesli olduğu Düzce Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarına girmediği ve askerlik görevini yaptıktan sonra Uzman Çavuş olmak için askerde kaldığı öğrenildi.

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada ise “24 Ekim 2018 günü sabah saatlerinde Erzincan İli İliç İlçesi Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Uzman Çavuş Furkan Kaplanbaba, Kemah ilçesi istikametinden İliç ilçesi istikametine seyir halinde olan aracın kaza yapması sonucu yaralanmış, olay yerinde ve İliç Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimizin naaşı 25 Ekim 2018 Perşembe günü Cedidiye Camiinde Saat 13.00’de öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Düzce Şehitliğine defnedilecektir. Şehidimizin ailesine ve yakınlarına sabır, yaralı askerlerimize şifa dileklerimizle, Düzce’mizin ve milletimizin başı sağ olsun. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur” denildi.