TIR araçları Bolu Dağı’na gönderilmedi

Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER

TIR araçları Bolu Dağı’na gönderilmedi
8.01.2019 - 15:28

DÜZCE D-100 karayolu Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı nedeniyle TIR araçları Kaynaşlı mevkiinde bekletilerek Ankara istikametine gönderilemedi. Kızılay ise yolda bekleyen sürücülere çay, kahve, çorba ve kek ikramı yaptılar. Polis ekipleri ise sürücüleri uyararak dikkatli olmalarını istediler.

Düzce D-100 Karayolu Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı nedeniyle Bölge Trafik ve Denetleme İstasyonu ekipleri TIR araçlarını Kaynaşlı mevkiinde bekleterek yol açma çalışmalarının bitmesini beklettiler. Yol kenarında bekleyen TIR sürücülerine Kızılay Batı Karadeniz Bölge Lojistik ve Afet Merkezi tarafından sıcak çay, kahve, çorba ve kek dağıtıldı.

Kızılay görevlisi Nilüfer Öztürk, “Türk Kızılay’ı Batı Karadeniz Afet Lojistik Merkezi olarak her türlü organizasyona hazırız. Şu anda yolumuz kapalı ve buna dayalı olarak yolda kalan vatandaşlarımıza sıcak ikramlar veriyoruz. Çay, çorba, kahve, bir yandan da kek ikram ediyoruz. Yol açılana kadar hizmetimiz devam edecek” dedi.

TIR sürücüleri ise Kızılay’ın ikramına teşekkür ederek “Bolu Dağı kapalı olduğu için yol kenarında bekliyoruz. Bu sırada Kızılay ekipleri sağ olsunlar bizlere sıcak ikramlarda bulunuyorlar. Yaklaşık 2 saat sonra yol açılınca yolumuza devam edeceğiz” dediler.