Hal hatır ekibi iş başında

Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER

Hal hatır ekibi iş başında
19.02.2019 - 11:51

İl Sağlık Müdürlüğü, Atatürk Devlet Hastanesi ve Akçakoca Devlet Hastanesi’nde hal hatır ekibi adı altında bir ekip kurdu. Ekip her gün hem hasta ve hasta yakınlarının durumu soruyor hem de yaptıkları anketlerle hastanenin eksiklikleri ile pozitif yanlarını belirliyorlar.

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Akçakoca ve Atatürk Devlet Hastanesi’nde “Hal hatır” ekibi adı altında bir ekip kurdu. Ekip her sabah yatan hasta servisinde ki hastalar ve hasta yakınlarının durumlarını soruyor. Ayrıca aynı ekip hastanelerin doktor, hemşire, güvenlik, kat hizmetlisi, yatak çarşafı, yemek ve yastık kılıfına kadar memnuniyet anketi yapıyor.

Çalışmayla ilgili olarak bilgiler veren Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Hal hatır ekibini Düzce İl Sağlık Müdürlüğü olarak kurduk.  Kuruluş amaçlarımızın en büyük nedenlerinden biri biliyorsunuz hasta ziyaretinde bulunmak, insanların gönlünü almak, hal hatır sormak tarihten bu yana en önemli konulardan bir tanesidir. Bizde hastalarımızı misafirimiz olarak görüyoruz. Düzce Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Akçakoca ve Düzce Devlet Hastanesi’nde özverili arkadaşlarımızdan ekip kurduk. Yatan bütün hastalarımızı geziyoruz. Onların hem durumlarını soruyoruz, hem moral veriyoruz, onun yanında kendi eksiklerimizle ilgili olarak bilgiler alıyoruz. Kendi personellerimizle de bir araya gelip destek olduğumuz göstermeye çalışıyoruz. Bu olayların neticesinde anketler yapıp, hastanemizde ki eksikliklerimizi tespit edeceğiz, pozitif taraflarımızı da belirleyip buna göre projeler başlatacağız.  İnşallah bütün yatan hastalarımızı gezmiş olacağız. İlk anketimizde genel anlamda hastalarımızın genel durumlarını soruyoruz ve fikirleriniz alıyoruz. İkinci anketimizde daha ziyade kendi belirlediğimiz eksikliklerimize yönelik sorularımız var. Onlar biraz genel oluyor. Yatan servisimizde ki güvenliğimizden, hemşireye ve doktorlarımıza kadar memnun olup olmadıklarını soruyoruz. Üçüncü aşamada ise hastanenin genel durumuyla alakalı temizliktir, yataklı hizmetlerde ki durum, yemeklerde ki memnuniyet, çarşafların temizliği, yastıkların temizliği er türlü konuyla alakalı bilgi almaya çalışıyoruz” dedi.

Hasta ve hasta yakınları ise uygulamadan memnun olduklarını söylediler.