Festival renkli görüntülere sahne oldu

Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER

Festival renkli görüntülere sahne oldu
27.04.2019 - 16:07

DÜZCE Belediyesi ve Kent Kadın Meclisi tarafından düzenlenen Düzce Otları Festivali’nin 5.’si renkli görüntülere sahne oldu.

Düzce Belediyesi ve Kent Kadın Meclisi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Düzce Otları Festivali kortej yürüyüşü ile başladı. Düzce Belediyesi ile Anıtpark arasında düzenlenen kortej renkli görüntülere sahne oldu. Ayrıca Düzceli kadınlar Anıtpark meydanına kurulan stantlarda doğada yetişen otlarla yaptıkları yiyecekler ile el emeği ürünlerini de satma imkanı buldular.

Kortej yürüyüşü boyunca korteje katılan halk oyunları grupları oyun havaları ile korteji daha renkli hale getirdiler.

Organizasyon hakkında bilgiler veren Düzce Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen, “Şu anda tarihten gelen bereketin bugünkü bereketle buluştuğu 5. Festivalimizi düzenliyoruz. Burada kadınlar hakikaten tarih yazdılar. Emeklerine ve yüreklerine sağlık. Düzce şu anda güler yüzü ile bereket yüzüyle tüm Türkiye’ye sesleniyor. O anlamda katılımcı arkadaşlara yürekten sesleniyorum. Hem tarihimize sahip çıkıyoruz hem bereketimize. 1001 çeşit otumuz var. En az 50 çeşit ottan 150 çeşit yemek üretildi.  Tatlısı, tuzlusu, böreği, baklavası aklınıza ne gelirse yapıldı” dedi.

3 gün boyunca sürecek olan festivalde Anıtpark meydanında kurulan stantlar gezilebilecek.