Metruk binalar bir bir yıkılıyor

Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER

Metruk binalar bir bir yıkılıyor
27.04.2019 - 18:38

Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, il genelinde özellikle madde bağımlıları tarafından kullanıldığı tespit edilen ve vatandaşlara rahatsızlık veren binaları ortadan kaldırmak için çalışmalara başladı. Metruk binalar tek tek incelenip yapılan takipler sonucunda yıkılmaya başladı.

Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü il genelinde özellikle madde bağımlılarının kendilerine mekan haline getirdiği binaları tespit ederek yıkım çalışmalarına başladılar.

Son olarak Çay Mahallesi’nde 3 katlı metruk binayı yıkan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını kısa sürede bitirdiler.

Yıkım çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren İl Müdürü Nurhan Kartal, “Çalışmalarımız seçimlerden sonra hızla devam etmekte. Bugünde Çay Mahallesi Öner Sokak’ta bulunan 3 katlı betonarme binayı yıkmaya başladık. Binanın içinde uyuşturucu kullananlardan vatandaşlar şikayetçiydi. Bizim de tespitlerimizde vardı. Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak kurduğumuz komisyonda Düzce İl Jandarma Komutanlığı, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, Düzce Belediyesi ve  özel idarenin de bulunduğu bir komisyon. Takip işlerini biz yapacağız ve yıkım işlemlerini gerçekleştireceğiz” dedi.

Metruk binanın yanında evleri bulunan vatandaşlar ise yıkımdan memnun olduklarını dile getirerek “Bizler burada otururken binaya istemeyen kişiler giriyordu. Yıllardır buralarda kızlarımız, çocuklarımız gezemiyordu. Bu yıkım kararı verildi. Emeği geçen özellikle Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kurumlara teşekkür ediyoruz” dediler.