Giderayak sözleşmeyi uzattı

Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER

Giderayak sözleşmeyi uzattı
8.08.2019 - 11:08

Gölyaka eski Belediye Başkanı Bekir Akbulut, giderayak amcasının oğluna Güzeldere kıyağı yaptı. Akbulut daha önce ihalesiz olarak sözleşmeyle verdiği tesislerin sözleşmelerini giderayak 1 yıl daha uzatarak kendince amcaoğlunu korumaya aldı.

Düzce’de 31 Mart seçimleri sonrası görevinden ayrılan veya tekrar aday gösterilmeyen belediye başkanlarının yaptığı torpiller, borçlar ve akraba kayırma işleri yeni yeni ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de Gölyaka eski Belediye Başkanı Bekir Akbulut oldu.

Akbulut, Doğa Koruma ve Milli Parklar’a ait olan ancak işletme hakkı sözleşmeler karşılığında Gölyaka Belediyesi’ne verilen Güzeldere Şelalesi’nin işletmesini amcasının oğlu Ahmet Akbulut’a 1 yıllığına verdi.

Akbulut bununla da kalmadı ihalesiz olarak direk sözleşme ile 1 yıllığına verdiği Güzeldere Şelalesi’nde bulunan tesislerin işletme hakkını tekrar belediye başkanı adayı gösterilmemesine rağmen 31 Mart yerel seçimlerinden sadece 10 gün önce tekrar 1 yıllığına uzatarak ikinci kıyağını da yapmış oldu.

Ancak durum Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından dikkatlerden kaçmadı. Yapılan incelemede işletme hakkının usulsüz verildiği ve gerekli yasal işlemlerinin başlatılacağı bildirildi.