Vatandaş çözümü açık kapıda aradı

DüzceSonHaber

Vatandaş çözümü açık kapıda aradı
28.12.2019 - 11:27

Düzce Valiliği tarafından vatandaşların sorunlarının daha hızlı çözülmesi için başlatılan açık kapı uygulaması, vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında yararlı oluyor. Ancak açık kapı uygulamasına yapılan başvuruların yüzde 83’ünü sosyal yardım ve sosyal hizmet talepleri oluşturuyor.

Düzce Valiliğinde vatandaşların talep, şikâyet ve isteklerinin, etkin ve hızlı bir şekilde alınarak sonuçlandırılması, danışma ve yönlendirmenin yanı sıra mihmandarlık hizmeti vermesi amacıyla açılan Düzce Açık Kapı Bürosu, faaliyetine başladığı 15 Mart 2018 tarihinden bugüne kadar toplam 2 bin 900 başvuru işleme aldı. Yapılan başvuruların 1900’ü 2019 yılı içinde gerçekleşti.

Vatandaş bana iş var mı yerine yardım var mı diye soruyor

Açık kapı uygulamasında başvuruların yüzde 85’ini sosyal yardım ve sosyal hizmet talebi oluşturuyor. Geri kalan kısımda ise yüzde 3’ünü çalışma ve sosyal güvenlik, %3’ünü yerel yönetim, %3’ünü eğitim ve sağlık, %2’sini Valilik ve Kaymakamlık hizmetleri geriye kalan %4’ünü ise emniyet ve güvenlik, çevre ve şehircilik, din hizmetleri, ekonomi ve sanayi, enerji, gençlik ve spor, gıda, tarım ve hayvancılık,  orman ve su işleri ile tapu ve kadastro hizmetlerini kapsayan talepler oluşturuyor.

Güler Yüz ve Samimiyet Milletin Kapısında

“Açık Kapı Milletin Kapısı” felsefesiyle çalışan Düzce Açık Kapı konusunda eğitim almış 5 uzman personel ile Düzce Valiliğinde hizmetini sürdürmeye devam ediyor. Vatandaşlar başvurularını Açık Kapı Bürosuna mesai saatleri içerisinde sözlü ve yazılı olarak iletebilecekleri gibi "Açık Kapı Mobil" uygulaması veya www.acikkapi.gov.tr ile www.turkiye.gov.tr (e-Devlet) adreslerinden online ortamda 7 gün 24 saat yapabiliyorlar. Açık Kapı çalışanları, alınan başvuruları sonuçlanana kadar takip ediyorlar.

Düzce Açık Kapı Bürosunun telefonu 0380 514 88 11.