İstanbul Caddesi kapatıldı

DüzceSonHaber

İstanbul Caddesi kapatıldı
7.04.2020 - 12:17

Yeni tip koronvirüs salgını nedeniyle salgının yayılmasını önlemek amacıyla Düzce’de tedbirler artırıldı. Alınan tedbirler çerçevesinde Şehrin en yoğun trafiğine sahip caddesi ve Yığılca ilçesine giriş çıkışlar sınırlandırıldı.

  Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan hızlı yayılması nedeniyle çeşitli tedbirlerin hayata geçirildiği korona virüs salgını dolayısıyla Düzce Valiliği İl Hıfssısıha Kurulu Düzce il genelinde bir takım tedbirleri hayata geçirdi. Alınan tedbirler çerçevesinde şehrin en yoğun yaya ve araç trafiğine sahip İstanbul Caddesi araç trafiğine kapatılırken, yaya trafiği ise kontrollü olarak verilmeye başladı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri caddenin girişlerine polis barikatı kurdu. Barikattan yayaların kontrollü olarak veriyor.

  Yığılca ilçesine giriş çıkışlar kontrollü veriliyor

Diğer taraftan Yığılca İlçesinde de tedbirler artırıldı. Alınan tedbirler çerçevesinde Düzce İl Hıfssısıha Kurulu kararları gereği ilçeye giriş ve çıkışlar kısıtlandı. İlçeye sadece belgeli işi olanlar ve yiyecek içecek maddesi taşıyan araçların girişlerine izin veriliyor.  Jandarma ve polis ekipleri ilçe giriş ve çıkışlarında kontrol noktaları oluşturarak ilçeye girenleri ve ilçeden çıkanların ateşlerini ölçüp, seyyah izin belgesi ve faturalarını kontrol ediyor. Seyahat izin belgesi olamayanlara ise izin belgelerini almaları için uyarı yapılıyor.