Düzce’de koronavirüs tedbirleri arttırıldı

DüzceSonHaber

13.04.2020 - 15:58

YENİ tip koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında Düzce’de alınan önlemlere arttırıldı. Şehrin en işlek caddesi olan İstanbul Caddesi’ne girenlerin ateşleri ölçülmeye başlandı. Ateşi 36,5’i geçenler caddeye alınmadı ve geri döndürüldü.

Düzce İl Hıfssıha Meclisi toplantısında alınan kararlara göre şehrin yaya ve araç trafiği bakımından en işlek caddesi olan İstanbul Caddesi’ne araç girişleri yasaklanırken vatandaşların girişleri ise kontrol altında tutulmaya başlandı. Aradan geçen zaman içerisinde vatandaşların İstanbul Caddesi’nde kalabalık oluşturmasıyla birlikte tedbirler arttırıldı. Haftanın ilk iş gününde alınan kararlara rağmen özellikle bankalar önünde vatandaşların uzun kuyruklar oluşturması nedeniyle caddeye girenlerin ateşleri ölçülmeye başlandı. Tek tek ateşleri ölçülen vatandaşlardan vücut sıcaklıkları 36,5 üzerinde olanlar İstanbul Caddesi’ne alınmayarak geri döndürüldü.  Ateş ölçümü yapan polis ekipleri ateşi 36,5 üzerine çıkanları uyardılar.

Ateşleri 36,5 üzerine çıkan ve caddeye alınmayan vatandaşlar “Ateşimiz 36,5 üzerinde çıktığı için caddeye alınmadık. Normal vücut sıcaklığımız 36,5 olmalıymış” dediler.

 

Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz