Yeni eğitim yılı öncesi rahatlatan koronavirüs açıklaması

DüzceSonHaber

Yeni eğitim yılı öncesi rahatlatan koronavirüs açıklaması
9.09.2022 - 12:47
Haber Merkezi

 

Sağlık İl Müdürü Yasin Yılmaz, 2022-2023 eğitim-öğretim sezonu öncesi yaptığı açıklamada öğrencilerin maskeleri atarak okula gidebileceklerini, koronavirüs rakamlarının önemsenmeyecek derecede olduğunu söyledi. Yılmaz, velilerinde öğrencileri sosyolojik ve psikolojik olarak okula hazırlamaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Geçtiğimiz 2 yıl tüm Dünya’yı etkisi altına alan ve eğitim-öğretime ara verilmesine neden olan koronavirüs, bu yıl etkisini kaybetti. Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de öğrenciler maskelerini çıkararak okula gidebilecekler.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, “Velilerimizin ve öğrencilerimizin endişe edeceği bir durum yok. Şuanda koronavirüs vaka sayılarımız önemsenmeyecek kadar az rakamlara düştü. Önümüzdeki süreçte kovidle alakalı bir hareketlenme olup, olmayacağını takip edeceğiz. Çocuklarımız maskeleri çıkarak eğitim ve öğretimlerine devam edebilirler. Ama hijyen kuralları her zaman için sadece kovid değil, diğer hastalıkları içinde çok önemli. O yüzden temizlik kurallarına riayet etmemiz gerekiyor” dedi.

Yılmaz, öğrencilerin psikolojik ve sosyolojik olarak okula hazırlanmalarında velilerin de yardımcı olmaları gerektiğine dikkat çekerek “Onun dışında velilerimizin sosyolojik ve psikolojik açıdan öğrencilere destek olmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Bizlerin yerine koltuklara bu nesiller gelecek. O yüzden öğrencilerimizi iyi bir şekilde eğitim-öğretim hayatlarını sürdürmelerine deste olmak öncelikli amacımız olmalıdır” ifadelerini kullandı.


Editör: D. Son Haber