MHP İl Başkanı Caboğlu 'Uyuşturucuyla mücadelede bizde varız'

DüzceSonHaber

MHP İl Başkanı Caboğlu 'Uyuşturucuyla mücadelede bizde varız'
6.11.2022 - 11:04
Güncelleme 6.11.2022 - 11:05
Haber Merkezi

 

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre’nin uyuşturucuyla tüm Düzce olarak topyekün mücadele etmeliyiz çağrısına cevap vererek ‘Bizde MHP teşkilatları olarak elimizden geleni yapacağız. Başsavcımızın bu çağrısına teşekkür ederiz” dedi.

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada uyuşturucuya karşı mücadele başlattığını, uyuşturucuyla mücadele konusunda özel Cumhuriyet Savcıları görevlendirdiğini ve uyuşturucu satıcı ve kullanıcılarının tutuklanması için daha titiz çalıştıklarını söyledi. Başsavcı Emre ayrıca Düzce’de uyuşturucu konusunda tüm Düzcelilerin duyarlı olmasını isteyerek, topyekûn mücadele konusunda destek istedi.

Çağrıya cevap MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’ndan geldi. Caboğlu, Başsavcı Yasin Emre’nin çağrısı üzerine kendilerinin üzerine düşen görevi yapacağına dikkat çekerek “Sayın Başsavcımızın uyuşturucu konusunda başlattığı mücadeleyi destekliyoruz. Sayın Başsavcımız taşın altına elini koyduysa bizim gövdemizi koymamız gerekiyor. Uyuşturucu denilen illet aileleri parçaladığı gibi gençlerimizi ise bir çıkmazın içine çekip, uçurumdan düşmelerine ve hayatlarının kararmasına neden oluyor. Bu sebeple geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize her anlamda olduğu gibi bu anlamda da sahip çıkıp, bu illetten uzak tutmak siyasetten öte bir vatandaşlık görevidir. Siyasi partiler sadece siyasetle ilgilenmez. Siyasi partiler aynı zamanda birer sivil toplum kuruluşu görevi de yapar. Bu sebeple MHP teşkilatları olarak gezdiğimiz köy ve mahallelerde ailelere bu konularda da dikkatli olmaları konusunda bilgiler vererek mücadeleye ortak olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Ayrıca bizimle birlikte diğer siyasi partilerinde bu aşamada her mahalle ve köy toplantısında aynı şekilde ailelere çocukları ile yakından ilgilenmeleri konusunda, çocukların hal ve hareketlerini yakından izlemeleri konusunda çağrıda bulunmasını rica ediyorum. Bu topyekûn bir mücadele ise bu illetten gençlerimizi kurtarmak istiyorsak siyaseti bir kenara bırakarak bu mücadeleye destek vermemiz gerekiyor. Bu aşamada uyuşturucu ile mücadele konusunda çağrı yapan ve bu işin üzerine giden başta Düzce Cumhuriyet Başsavcımız Yasin Emre ile İl Jandarma Komutanımız ve İl Emniyet Müdürümüze yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Editör: D. Son Haber