Atatürk Devlet Hastanesi, eğitim ve araştırma hastanesine dönüşecek

DüzceSonHaber

Atatürk Devlet Hastanesi, eğitim ve araştırma hastanesine dönüşecek
24.02.2023 - 09:14
Haber Merkezi
2

 

İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Atatürk Devlet Hastanesi karşısında bulunan araziye yeni bir hastane yapılacağını ve Atatürk Devlet Hastanesi’nin statüsünün Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirileceğini söyledi.

Bu çerçevede projenin detayları konusunda bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, çalışmaların son aşamaya geldiğine dikkat çekerek “Sayın Bakanımız Faruk Özlü beyle birlikte uzun süredir bir çalışma yürütüyoruz. Hastane karşısındaki 33 dönümlük arazinin tahsisinin Sağlık Bakanlığı’na devri ile alakalı. Çalışmalar son noktaya geldi. Kadastro işlemleri devam ediyor. Kısa zamanda da tahsis işlemleri gerçekleşecek. İlimizin nüfusu her yıl artıyor ve göç alıyoruz. Geçen yıl 396 bin nüfuslu olan ilimiz 400 binli rakamlara geldi. Bütün yönleriyle ilimizi geliştirmemiz gerekiyor. Hastanemizi geliştirmek amacıyla bu çalışmayı yürütüyoruz” dedi.

NÜKLEER TIP, KALP MERKEZİ GİBİ BİRİMLER KURULACAK

Eğitim ve araştırma hastanesi bünyesinde nükleer tıp, kalp merkezi gibi birimler kurulacağını söyleyen Yılmaz, “Eğitim, Araştırma Hastanesi olması demek burada bir nükleer tıp merkezi kurulması, kalp merkezi kurulması demek. Bu konularla alakalı, kalp merkezi konusunda bakanlığımız izin verdi. Cihazın alınması konusunda süreç devam ediyor. Kadın, doğum ve çocuk merkezi konusunda çalışmalarımız sürüyor.  İnşallah Nisan ayı sonunda kadın, doğum ve çocuk kısmını taşımış olacağız. Ardından kalp merkezi inşaatına başlayacağız. Bu gelişmeler sürecinde de hastanemizin eğitim, araştırma hastanesi statüsüne yükselmesi ile ilgili talebimiz bakanlık tarafından değerlendirme aşamasında” ifadelerini kullandı.

AKADEMİK PERSONEL GELECEK

Ayrıca, eğitim ve araştırma hastanesinde alanında uzman akademik personellerin görevlendirileceğini vurgulayan İl Müdürü Yılmaz, “Sağlık Bakanlığı’na bağlı olacak. Tıp fakültesi hastanesi YÖK’e bağlı hastaneler. Eğitim, araştırma hastaneleri ise Sağlık Bakanlığı’na bağlı ve Sağlık Bilimlerine bağlı görev yapıyor. Eğitim, araştırma hastanelerinde araştırılması gereken hastalıkları araştırabilecek bir kapasiteye sahip olmuş oluyor. O yönde yetişen akademik personel atama ve görevlendirmeleri yapılıyor. Daha kapsamlı bir role bürünmüş oluyor. Bunu gerçekleştirmek için devlet büyüklerimizle birlikte çalışma içindeyiz” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Nesi dev adim?
  Nesi dev adim?
  25.02.2023 00:51

  Yok edilen tarim mi? Yoksa yoksulluga, kitliga dosenen taslar mi? Hepiniz kafayi yemissiniz haberiniz yok! Eee hirsizi lider sayarsan sonuc bu olur, herkes acliga ve daha da fakir olmaya hazir olsun beteri geliyor cocuklariniza hediye edersiniz artik!

 • Şahin
  Şahin
  24.02.2023 23:02

  İsim degistirmekle bu işler olmuyor, yapılacaksa labarutuvarindan, doktoruna, rotgeninden mr sine kadar noksansız olması lazım. Sağlık ocakları sadece ilaç yazılan yer olmamalı günlük hasta sayısı belirlenmeli, karmaşıklığa ve hastane yükünü hafifletilmesi v s. Diş hastanesi hiç, dışarıya hasta gidiyor, yola gidemeyecek hasta mecburen geliyor. Odulluk olmayan hastane ödül aliyo ne ödülü hayirdir. Güzel iş yapanı gönderiyorlar veya istifa ediyorlar adam gibi yapın yapacaksanız