Yasin Yılmaz gitti Düzce’nin sağlığı bozuldu

DüzceSonHaber

Yasin Yılmaz gitti Düzce’nin sağlığı bozuldu
13.04.2023 - 21:31
Kaynak: Haber Merkezi
2

 

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürütürken milletvekilliği aday adaylığı için istifa eden ve Düzce’de görev yaptığı süre içerisinde sağlık alanında bir düzen ve denge kuran Doktor Yasin Yılmaz’ın görevini bırakmasının ardından sağlık alanında hem sorunsuz ilerleyen sistem alt üst oldu hemde yatırımlar durdu.

Düzce’de 2018 yılında İl Sağlık Müdürü olarak göreve başlayan Doktor Yasin Yılmaz göreve başladığı günden bugüne kadar sağlık alanında kangren haline gelen bir çok sorunun çözümünde önemli rol oynadı. Özelikle bir türlü bitirilemeyen Atatürk Devlet Hastanesi’nin hizmete açılması konusunda ciddi mesai harcayan Yılmaz aynı zamanda çalışma ekibini de kendisi ile uyumlu ve dengeli bir hale getirdi.

Kapısı her Düzceli vatandaşa açık olan Yılmaz, Muncurlu Devlet Hastanesi’nin yeniden düzenlenmesi, yeni MR cihazlarının Düzce’ye kazandırılması, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne çevrilmesi, Atatürk Devlet Hastanesi karşısında bulunan araziye hastane ek binası yapılarak Atatürk Devlet Hastanesi’nin, Araştırma ve Uygulama Hastanesi statüsüne çevrilmesi konusunda yoğun mesai harcadı.

Hasta memnuniyeti konusunda da ciddi çalışmalar yapan Yılmaz, sık sık sosyal projelerle hastanede yatan hastaları ziyaret etti, mektup yazdı ve evlerinde sağlık hizmeti alan vatandaşları yalnız bırakmadı.

Pandemi döneminde salgının Düzce’de artmaması, geri gitmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından konulan kuralların harfiyen yerine getirilmesi için gece, gündüz sahada olan Yılmaz, özellikle dönemin Valisi Zülkif Dağlı’ya da büyük kolaylık sağladı. Valinin tüm yükünü üzerinden alan Yılmaz tüm sorumluluğu sırtına alarak Düzce’deki diğer kurumlarla uyumlu çalıştı ve salgının en hafif şekilde atlatılmasını, aşılamanın en hızlı şekilde yapılmasını sağladı.

Ancak İl Sağlık Müdürlüğü döneminde yaptığı başarılı çalışmalarla ön plana çıkması hazım edemeyen bazı isimler Yılmaz’ın siyaset sahnesinde yer alması gerektiği yönünde telkinler yaparak görevinden istifa etmesini sağladılar. Verilen sözler tutulmayınca başarılı il müdürü adeta Düzce’ye küserek kendi kabuğuna çekildi.

Yılmaz’ın istifası ile birlikte Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Volkan Temi, Başhekim Yardımcıları Halit Berk Çanga, Serkan Şerifler, Kübra Tayhan Öcal, Sağlık Hizmetleri Müdürü Mevlüt Yıldız ve 112 Başhekimi Ahmet Kömürcü de görevlerinden istifa ettiler.

Başarılı işlere imza atan ekibin dağılmasıyla birlikte sağlık alanında işler geri gitmeye başladı ve adeta Düzce’nin sağlığı bozuldu.

İlerleyen dönemde görevine geri dönmeyi düşürmeyen Doktor Yasin Yılmaz’ın emekli olacağı ve hayatını farklı bir alanda yürüteceği öğrenildi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • yerine yenileri gelir
  yerine yenileri gelir
  15.04.2023 02:06

  birileri gider yerine yenileri gelir, mudur bey milletvekili olma derdine dusmeseymis, bu kadar onemli isler yaptiysa, ona devam etseymis, bulundugu konumlari baska yerker icin basamak olarak kullanmasaymis

 • Nihat
  Nihat
  14.04.2023 05:47

  İnnâ Fetahnâ Leke Fethan Mübinâ “Ülkemiz” Üzerine Oynanan Her Türlü Oyunları Sen Başlarına Çevir Yâ Rabbim,