Evde bakım hastalarına Sağlık İl Müdürü Yılmaz’dan ziyaret

DüzceSonHaber

Evde bakım hastalarına Sağlık İl Müdürü Yılmaz’dan ziyaret
10.01.2022 - 17:21
Haber Merkezi

Sağlık İl Müdürü Yasin Yılmaz, evde bakım hizmeti alan hastaları ve yakınlarını ziyaret etti. Yılmaz, 2021 yılı içinde 29 bin 269 hasta ziyareti gerçekleştirildiği ve hastaların tedavileriyle ilgili çalışma yapıldığını söyledi.

İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, evde sağlık hizmetlerinden yararlan hastalara ziyaretine devam ediyor. Arapçiftliği Mahallesi ve Cedidiye Mahallesinde ikamet eden yatağa bağımlı hastaları ziyaret eden Yılmaz, hastaların tedavileri ve durumları hakkında bilgiler aldı.

İl Müdürü Yasin Yılmaz, evde bakım hizmetleri hakkında bilgiler vererek "Türkiye'de olduğu gibi ilimizde' de yaşlı veya yatağa bağımlı hastaların tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının, sağlık kuruluşları yerine kişinin evinde yapılmasının evde sağlık hizmetleri önemli bir uygulamadır. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri 2021 yılı itibariyle yaklaşık 11 bin hastaya hizmet verdi. Aktif hasta sayısının 3 bin 500 olduğu Düzce’de 5 pratisyen hekim, 1 diş hekimi olmak üzere toplam 40 personel ve 8 ekip aracı, 3 hasta nakil aracı, Evde Sağlık Koordinasyon Merkezi’nde hizmet veriliyor. Çalışmalar kapsamında 2021, yılında 11 ekip ile 29 bin 269 bin hasta ziyareti gerçekleştirildi” dedi.


Editör: A. Gölge