Sağlık Bakanı Koca Düzce’den övgüyle bahsetti

DüzceSonHaber

Sağlık Bakanı Koca Düzce’den övgüyle bahsetti
27.01.2022 - 11:11
Güncelleme 27.01.2022 - 11:11
Haber Merkezi
1

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Halkımızın kıymet bilirliğine inancım daha da arttı. Bir hastanemizde, hasta yakınları arkadaşlarımıza karanfil dağıtmış. Suça eğilimli bir avuç kişiye karşı takdire şayan davranış. Tutumunuz, saygınız, yeri geldiğinde sabrınız karanfil kadar kıymetli. " paylaşımı yaptı.

HASTA YAKINLARI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KARANFİL DAĞITTI

Düzce'de hasta yakınları, son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddete tepki göstermek için anlamlı bir etkinlik düzenledi. Bir araya gelen hasta yakınları, görevi başındaki sağlık çalışanlarına karanfil hediye etti.

Düzce'de hasta yakınları, Hem İstanbul Kartal'da aile sağlığı merkezinde görevli hemşire Ömür Erez'in görevi başında öldürülmesine, hem de son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddete tepki göstermek için bir araya geldi. Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde görevli sağlık çalışanlarına sürpriz yapan hasta yakınları, ellerindeki karanfillerle servisleri dolaştı. Hastalara şifa dağıtan sağlık çalışanlarına karanfil hediye eden refakatçiler, aynı zamanda özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini de sundu. Hasta yakını Sümeyra Arslan, "Sağlık çalışanlarımıza verdiğimiz değeri belli etmek adına elimizden geldiği kadarıyla buraya geldik. Sağlık çalışanlarına yapılan saldırılara çok üzülüyoruz. Özellikle geçtiğimiz günlerde hemşire arkadaşımızın başına gelen olay, onun öldürülmesi bizi çok üzdü. Umarım bir an önce son bulur. Sağlık çalışanları zaten çok özverili çalışıyor. İki yıldır pandemi nedeniyle daha da özverili çalışmaya başladılar. Umarım herkes sağlık çalışanlarını değerini bilir, anlar. Umarım şiddet olayları her yerde, her aşamada son bulur" dedi.

HANGİ HASTANEDE HASTA YAKINLARI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KARANFİL DAĞITTI?

Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde görevli sağlık çalışanlarına sürpriz yapan hasta yakınları, ellerindeki karanfillerle servisleri dolaştı.


Editör: A. Gölge