Yılmaz engelli oğluna bakan distoni hastası anneye umut oldu

DüzceSonHaber

Yılmaz engelli oğluna bakan distoni hastası anneye umut oldu
1.07.2022 - 13:46
Kaynak: Haber Merkezi

Engelli oğlu ile yaşayan distoni hastası Nurşen Keskin’e MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz umut oldu.

Cumayeri ilçesinde engelli oğlu ile yaşam mücadelesi veren, 48 yaşındaki Nurşen Keskin’e Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz yardım eli uzattı.

Nurşen Keskin 28 yıl önce ilk doğumunu gerçekleştirdikten sonra yaşadığı sağlık problemleri sebebi ile bazı kaslarını kullanamaz hale geldi. Cumayeri ilçesinde yaşayan Nurşen Keskin’e 20’li yaşlarına distoni teşhisi konuldu. Bugün 48 yaşında olan Keskin vücudunun birçok kasını kullanamaz ve konuşamaz hale geldi.

Yaşadığı sağlık problemleri sebebiyle kendi ihtiyaçlarını ve engelli oğlunun ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelen Nurşen Keskin’e Düzce milletvekili Ümit Yılmaz’dan yardım istedi.

Keskin’in gerekli ameliyatı olup sağlığına kavuşması için yakından ilgilenen Milletvekili Yılmaz, Cumayeri Belediye başkanı Mustafa Koloğlu’nun da destekleriyle birlikte Keskin’i Ankara’ya getirtti.

Hastanın Düzce’den Ankara’ya gelişine kadar her konu ile yakından ilgilenen Milletvekili Yılmaz şunları kaydetti ‘’ Nurşen Hanım ile Cumayeri ilçemizde tanıştık. Hastalığı ile ilgili ameliyatı yapan doktoru bulmamızı ve yardım etmemizi istedi. 28 yıldır sağlığına bir nebzede olsa kavuşabilmek için hayalini kurduğu ameliyatı geçtiğimiz günlerde oldu.  Bugün Nurşen Hanım’ı ve doktorumuzu hastanede ziyaret ettik. Ameliyat Ankara Dış kapı Yıldırım Beyazıt Üniversite Hastanesi nöroloji doktoru Prof. Dr. Selim Selçuk Çomoğlu tarafından gerçekleştirdi.  Ameliyatı gerçekleştiren Nöroloji Doktoru Prof. Dr. Selim Selçuk Çomoğlu Nurşen Hanım’ın operasyonun başarılı geçtiğini söyledi. Buda bizleri oldukça mutlu etti. Kıymetli doktorumuza teşekkür ediyor, Nurşen Hanımının da bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyorum.’’

 

 

 

 


Editör: D. Son Haber