Koronavirüs Düzce'de yeniden tırmanışa geçti

DüzceSonHaber

Koronavirüs Düzce'de yeniden tırmanışa geçti
15.07.2022 - 11:32
Haber Merkezi

 

Covid-19 pandemisinde yaklaşık 2,5 yıl geride kalırken, vaka sayıları son haftalarda hem Türkiye’de hem Düzce’de yükselişe geçti. Düzce’de son 24 saat içinde günlük vaka sayısı 80 oldu.

İlk olarak 2020 yılında Türkiye’de görülen Covid-19 vakasının ardından başlayan hızlı yayılmaya karşı alınan tedbir ve kısıtlamalarla birlikte vaka sayılarında düşüş yaşanmış ve kısıtlamalar kaldırılmıştı.

Ancak özellikle kurban bayramının ardından Omicron varyantının BA.4 ve BA.5 adlı alt varyantlarının yayılması sonucu koronavirüs vakaları hem Türkiye genelinde hemde Düzce’de artışa geçti.

Düzce’de kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından günlük 3-5 vaka görülürken, son 24 saat içerisinde günlük vaka sayısı 80’e yükseldi. Türkiye genelinde ise günlük vaka sayısı 117 binlere kadar yükseldi.

Kısıtlamalar geri mi geliyor?

Vaka sayılarının artmasıyla birlikte tekrar kısıtlamaların gündeme gelip gelmeyeceği konusunda yorumlar yapılmaya başladı. Uzmanlar vatandaşların kısıtlama olmasa dahi maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarının hem toplum hem kendi sağlıkları için faydalı olacağını söylediler.


Editör: D. Son Haber