KYK yurdunda hareketli dakikalar

Düzce Son Haber

KYK yurdunda hareketli dakikalar
8.12.2023 - 12:31
Kaynak: Haber Merkezi

 

Beyciler Mahallesi’nde bulunan Aliya İzzet Bogoviç erkek öğrenci yurdunda deprem tatbikatı düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD ve Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen tatbikatta senaryo gereği 5.7 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem ile birlikte verilen alarm ile öğrenciler çök, kapan, tutun uygulamasını uygulayarak depremin geçmesini beklediler. Depremin son bulmasının ardından yurtta bulunan 1068 öğrencinin toplanma alanına tahliyesi okul görevlileri ve AFAD ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

Deprem anında ve tahliye esnasında yaralanan 3 öğrenci olduğu tespit edildi. 112 ile irtibata geçilerek UMKE ve ambulans desteği istendi. UMKE ekiplerince ilk müdahaleleri olay yerinde yapılan yaralı öğrenciler güvenli alana taşınarak il Ambulans servisine bağlı Acil Yardım Ambulanslarına teslim edilerek Sağlık kuruluşlarına nakilleri sağlandı.

Gerçekleştirilen tatbikata 1 AFAD, 3 UMKE , 2 Acil Yardım Ambulansı ile 22 UMKE personeli, 6 Ambulans Personeli 3 AFAD personeli,15 Gençlik ve Spor Personeli ve yurtta kalan 1068 üniversite öğrenci katılım sağladı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.