Cemşit ‘HDP’ye bakanlık veririz’ açıklamasına sessiz kaldı

DüzceSonHaber

Cemşit ‘HDP’ye bakanlık veririz’ açıklamasına sessiz kaldı
8.09.2022 - 00:29
Güncelleme 8.09.2022 - 00:41
Haber Merkezi

 

Geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ sözlerine karşın CHP’nin ittifak ortağı İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, açıklamaya tepki gösterdi. Ancak CHP’nin Düzce İl Başkanı Semih Cemşit açıklamalara sessiz kalarak bu durumu kabullendiği algısının oluşmasına neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ diyerek, CHP’nin, HDP’ye olan yakınlığını bir kez daha gözler önüne seren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in açıklamasının hemen ardından İYİ Parti Yunus Özay Er, duruma tepkisiz kalmayarak sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

‘HDP, İYİ Parti’nin olduğu yerde yok hükmündedir’

Er açıklamasında “Terörle arasına mesafe koyamayan, PKK’ya terör örgütüdür deyip eylemlerini kınayamayan HDP’ ye karşı tavrımız dün de bu gün de nettir.. Yarın da net olacaktır.. İYİ Partinin olduğu yerde HDP yok hükmündedir ve bu hali ile ancak terör örgütünün yanında konumlanabilir; başka bir yerde değil. Siyaset siyasetçilere sorumluluk yükler. Konuşmaları ile tavır ve davranışları ile siyasetçilerin bu sorumluluğu taşıyabilmeleri, konuşurken dikkatli ve en önemlisi ciddiyet sahibi olmaları gerekir.

Aksi durumlar, tutumlar ve beyanlar asla kabul edilebilir değildir” dedi.

Cemşit’in sessiz kalması durumu kabullendiği algısı yarattı

Er’in açıklama yapmasına rağmen aradan geçen 4 gün içinde konuyla ilgili olarak sessiz kalan CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit’in konuyu kabullendiği algısı oluştu. PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’ye tepki göstermeyen CHP’nin Düzce temsilcisine gereken cevabın Düzceliler tarafından sandıkta fazlasıyla verileceği konuşulmaya başlandı.


Editör: D. Son Haber