Siyaseti çocuk oyunu mu sanıyor?

DüzceSonHaber

Siyaseti çocuk oyunu mu sanıyor?
11.09.2022 - 11:58
Güncelleme 11.09.2022 - 12:03
Haber Merkezi

 

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevinden istifa ederek Türkiye Değişim Partisi ile flört eden ardından ise İYİ Parti ile nikah kıyan Berat Öztürk, genç yaşında olması nedeniyle ‘Siyaseti çocuk oyunu mu sanıyor’ yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

Yıllardır Saadet Partisi Düzce Gençlik Kolları teşkilatının içerisinde çeşitli kademelerde görev yapan ve son olarak Gençlik Kolları İl Başkanı olan Berat Öztürk, Saadet Partisi’nden il yönetiminden görev hatta milletvekili adayı olmak istediğini iletti. Ancak Saadet Partisi’nden karşılık alamayan ve koltuk uğruna davasından vazgeçen Öztürk, bu kez Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi’ne kur yapmaya başladı. İl Başkanı Sezgin Aktaş’tan, il yönetim kurulunda görev isteyen Öztürk’ün bu şartı kabul edilince Türkiye Değişim Partisi Genel Merkezi’ne gidilere, Öztürk Genel Başkan SArıgül’le tanıştırıldı ve rozet takma töreni için hazırlık başladı.

Ancak Türkiye Değişim Partisi’nden de çabuk sıkılan Öztürk, siyaseti adeta çocuk oyununa çevirerek bu kez İYİ Parti saflarına katılmaya karar verdi.

Öztürk’ün bundan sonraki durağının hangi parti olacağı bilinmezken, kamuoyu ‘Siyaseti çocuk oyuncağına çevirdiler. Türkiye ve Düzce bu gibi zihniyetle bir adım ileri gitmez’ yorumlara yapmaya başladı.


Editör: D. Son Haber