Muhalefet değil sanki AK Parti İl Başkanı

DüzceSonHaber

Muhalefet değil sanki AK Parti İl Başkanı
13.09.2022 - 00:45
Güncelleme 13.09.2022 - 00:57
Haber Merkezi

 

Ağa Mahallesi’nde 180 hanenin suyunun polis ekipleri eşliğinde kesildiği iddiaları üzerine CHP İl Başkanı S.C, Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı ve İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, mahalleye giderek durumu yerinde tespit ettiler. Dağıstanlı ve Er, muhalefet partisi temsilcisi olmanın verdiği sorumlulukla duruma ilişkin sosyal medya hesaplarından hem öneri hem eleştiri yaptı. CHP İl Başkanı S.C ise adeta AK Parti İl Başkanı gibi açıklama yaparak Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’den söz aldıklarını belirtti.

Ağa Mahallesi’nde 180 hanenin suyunun kesildiği iddia edildi. Bunun üzerine bölgeye ilk olarak İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er gitti ve durum hakkında bilgiler aldı. Ardından CHP Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı ve İl Başkanı S.C bölgeye giderek yaşanan sorunlarla ilgili açıklamalar yaptılar.

SANIRSIN İKTİDAR PARTİSİ İL BAŞKANI

CHP İl Başkanı S.C ana muhalefet partisi il başkanı olması sebebiyle ağır eleştiri yapacağı yere adeta iktidar partisi il başkanı edasıyla sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada “Ağa mahallesinde yaklaşık 180 hanede yaşanan su kesintisi ile alakalı mahalleden gelen şikayetler üzerine Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü ile görüşüp yaşanan sorunun en kısa sürede çözülmesi ile alakalı sözü almış bulunmaktayız. Ağa mahallesi muhtarı Nesim bey ile görüşmemizin ardından aktardıkları durumu Faruk Özlü ile paylaştık. Vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları her daim çözme odaklı anlayışımız gereği gereken uyarılarımızı belediye başkanımıza ilettik. Bu konunun en kısa sürede çözüleceğini sözünü aldık. Düzce Belediyesi’nin ivedilikle atacağı adımları bekliyoruz. Değerli Ağa mahallesi sakinlerinin ve kamuoyunun bilgisine” dedi.

DAĞISTANLI MUHALEFET PARTİSİ OLMANIN GEREĞİNİ YAPTI

CHP Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı, muhalefet partisine yakışır bir tutum içerisinde durumu eleştirerek “Ağaköy mahallesinde yaklaşık 180 kişinin suyu polis eşliğinde kesildi. Polis eşliğinde su kesmek ne demek, mahalle halkı kanun kaçağı mı… Gidersin zabıtanla usulüne göre kesersin… İnsan su parasını ödemez mi, ödeyememiş… Bunun sebebi de sizsiniz, sizin zamlarınız…” ifadelerin kullandı.

ER HERZAMANKİ TAVRIYLA SİYASİ NEZAKET İÇİNDE AĞIR ELEŞTİRDİ

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, her zamanki siyasi nezaket sınırları dışına çıkmayarak yaptığı eleştiride “Ağa Mahallesinde suları kesilen aileleri ve mahalleyi ziyaret ettik. Elbette adil olmak ve su faturalarını düzenli ödemek lazım. Lakin Sayın Başkan yatalak hasta olan evlerin suyunu kesmek vicdana sığmaz. Lütfen çalışma arkadaşlarınızdan daha hassas ve yerinde bir tasnif çalışması yapmasını ; hastası veya bakına muhtaç yakını olanların suyunun kesilmemesini rica edin Faruk ÖZLÜ. Siz bu tasnifi yapar ve benimle paylaşırsanız bu muhtaç insanların faturalarını ödeme ve sularının açılması sorumluluğunu ben üstleneceğim. Zekata sayılır. Garibanın evine polisle su kesmeye gidildiği iddia ediliyor. Buna da bir bakın lütfen . Doğru ise bu da Düzce’nin geleneğine yakışmayan bir tavırdır. Gereğini yaparsanız şehrimin gelenekleri adına müteşekkir olurum” dedi.

S.C BUNU HEP YAPIYOR

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye sempati besleyen CHP İl Başkanı S.C daha önce de Kurban Bayramı arifesinde sorunu olan vatandaşlarla basın açıklaması yaparak eleştiri yapmak yerine vatandaşları Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye götürüp sorunlarını çözmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştı.


Editör: D. Son Haber