Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu ülkenin sigortasıdır

DüzceSonHaber

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu ülkenin sigortasıdır
1.10.2022 - 21:49
Güncelleme 1.10.2022 - 21:50
Haber Merkezi

 

MHP teşkilatları köy ve mahalle gezilerini sürdürürken, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu özellikle ülke gündemi ile Cumhur ittifakının önemine dair açıklamalarına devam ediyor. Caboğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin önemine değinerek "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası, bekasının garantisidir. Bu kadar net söylüyorum." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 'Adım Adım 2023' programlarına aralıksız devam ediyor. Köy, köy, mahalle mahalle geziler düzenleyen ve halkın teveccühü ile karşılaşan MHP teşkilatları ayrıca hem Düzce hem ülke gündemine yönelik bilgilendirme çalışmalarına da ağırlık verdi.

Özellikle vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Cumhur ittifakını anlatan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, yerli ve yabancı işbirlikçilerin Türkiye üzerindeki oyunlarını da deşifre etmeye devam ediyor.

Caboğlu, gittiği bir çok gezide Cumhurbaşkanlığı sistemini anlatıyor. Türkiye’nin yeni dünya düzeninde söz sahibi olmak için bir dizi değişiklikler yaptığını bu nedenle de bazen hız kesmesi gerekeceğini belirten Caboğlu, "Türkiye üretime gidiyor. Türkiye’nin önü açık. İnanın önü açık ama bir aks değiştiriyor, dünya bir aks değiştiriyor. Buradan başka bir yola geçerken bile araba biraz sallanır, biraz yavaşlayıp dikkatli geçersin. Ondan sonra otobana çıkarsın. Bunun için bir zaman ihtiyaç vardır. Şuandaki yapı da, Türkiye’yi üretime sevk eden bir yapı. İnşallah her şey iyi olacak. Her şey güllük gülistanlık demiyoruz. Olması mümkün değil. Ama iyiye gidiyor. Dünya düzeni içerisinde Türkiye söz sahibi olma derdinde, onun mücadelesini veriyor’’ dedi.

'Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu ülkenin sigortasıdır'

2023 yılındaki seçimlerden farklı bir sonuç çıkması durumunda bugüne kadar elde edilen tüm kazanımların da kaybolacağının altını çizen İl Başkanı Caboğlu, "2023 bu anlamda çok önemli. 2023 ülkenin geleceğidir. Son derece önemli. 2023 de eğer farklı bir şey olursa bugüne kadar elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası, bekasının garantisidir. Bu kadar net söylüyorum. O gün 15 Temmuz’da Türkiye’nin içine düştüğü o sıkıntıda Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendi, 'Evet biz bu arabayı buradan çıkartırız ama bu araba bu motorla yol almaz' dedi. 'Önce bunun motorunu değiştireceğiz' dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu gerekçeyle değiştirilmiş bir sistemdir. Dolayısıyla size samimiyetle söylüyorum. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olmasaydı 2018 yılından bu yana Türkiye’de en az 3 defa hükümet gelir giderdi’’ şeklinde konuştu.

Muhalefetin eski sisteme dönecekleri yönündeki açıklamalarını da sert dille eleştiren Caboğlu, "Şimdi ne yapacaklarmış eski sistemi geri getireceklermiş. Dönmek mümkün değil ki. Böyle bir şey yok. Niye kandırıyorsunuz milleti. Ama ne yapacaklar 6 koalisyonlu, birde gizli birisi daha var. Bunlarla koalisyon kuracaklarmış. İçişleri politikasında, güvenlik politikasında Meral Akşener acaba CHP ile bir anlaşman var mı? Yok mu? CHP’nin HDP ile ilgili söylediklerini kabul ediyor musun? Etmiyor musun? Etmiyorsan böyle bir şeyi yapınca bu ülkeyi nasıl yöneteceksin. Biriniz diyecek ki Suriye’de asker kalsın, diğeriniz diyecek çıksın. Birisi diyecek ki PKK ile mücadeleye devam, diğeri diyecek biraz ara verelim, ya da mücadele etmeyelim" ifadelerini kullandı.

Altılı masanın adayını bilerek belirlemediklerini belirten Caboğlu, "Özellikle adaylarını belirlemiyorlar ki kamuoyu adayı tartışıyor. Aday belirlenince ne diyecek bunlar. Terörle mücadelede ne yapacaksın deyince ne diyecekler CHP’nin söyledikleri ortada. HDP bunların yanında. HDP olmazsa nasıl kazanacaklar. Terörün ve PKK’nın kökün kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi, kendi partilerinin içlerinde dahi fikir konusunda birbirlerine yakın değiller’’ ifadesini kullandı.


Editör: D. Son Haber