Özdağ, hükümet ve muhalefete sert çıktı

DüzceSonHaber

Özdağ, hükümet ve muhalefete sert çıktı
11.11.2022 - 16:30
Haber Merkezi

 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin il binasını açmak ve çeşitli ziyaretler gerçekleştirmek üzere Düzce’ye geldi.

Özdağ, parti binasının açılışından sonra gündeme dair yaptığı açıklamada hem muhalefet partilerini hem de iktidar partisine yönelik ağır eleştirilerde bulundu.

AK PARTİ YENİ BİR AÇILIMA HAZIRLANIYOR

AK Parti heyetinin HDP ile görüşmesini eleştiren Ümit Özdağ “Hem Erdoğan’ın hem Soylu’nun HDP eşittir PKK açıklamaları var. Bu açıklamayı yapanların HDP’ ile Anayasa görüşmeye gitmeyle, gitmelerini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. HDP’yi Anayasa mahkemesine kapattırmak isteyenlerin sonra HDP ile birlikte Anayasayı değiştirmek istemelerini komik buluyoruz. AK Parti’nin bu konuda midesinin geniş olduğunu biliyoruz. AK Parti’nin PKK ile yeni bir açılıma hazırlandığını biliyoruz.  Bunu daha bu süreç başlamadan ben açıkladım. Herkese farklı görevler verildiğini söyledim. Bugün bu görevlerin yerine getirildiğini görüyoruz” dedi.

İSTANBUL UYUŞTURUCUNUN BAŞKENTİ

Uyuşturucu konusunda da açıklama yapan Genel Başkan Özdağ “İstanbul uyuşturucunun başkenti olmuş durumda. Türkiye uluslararası bir geçiş noktası olmasının dışında artık bir varış haline gelmiştir. Bununla mücadele etmesi gereken İçişleri Bakanlığındaki durumun ne kadar vahim olduğunu İstanbul Emniyet Müdürü’ne (Sarallara karşı operasyonu bana niye haber vermedin) sorusuna (Size verdiğim bütün bilgiler sızıyor) dediği iddia ediliyor. Şimdi cevabı merakla bekliyorum. Bu doğru mu? İşçileri Bakanlığına verdiğiniz bilgiler suç örgütlerine mi gidiyor? Bu doğru ise Türkiye’de bir İçişleri Bakanı değil de suç işleri bakanı mı var?” ifadelerini kullandı.

DEPREM KONUSUNDA ELLERİNİ KIPIRDATMIYORLAR

Düzce Depremi’nin yıldönümünde İstanbul’dan örnek veren Özdağ “İstanbul’da 30 bin depremde yıkılmayı bekleyen bina var. Ben simülasyonları seyrettim. İstanbul’da yıkım olduğunda hangi binanın hangi caddeyi kapatacağı belli. Hangi fay hattının kırılması durumunda nelerde yıkım yaşanacağı belli. Ancak tek bir adım atılmıyor.  Eğer gece ikide olursa bu deprem ve 30 bin değil 10 bina yıkılsın, diğerleri hani içinden çıkılacak kadar olsun. 10 bin binada 100 kişi hayatını kaybetse ortaya çıkacak sayı korkutucu. Ne AK Parti hükümeti ne İstanbul Belediyesi ciddi çalışma yapmıyor. Bundan birkaç ay önce Japonya’dan gelen heyet İstanbul Valisine sunum yaptı. İstanbul Valisi yakın çevresine dehşet içinde kaldım demiş. Hangi önlemler alındı? Ben önlem alındığını görmüyorum. Nasıl İstanbul için ellerini kımıldatmıyorlarsa Düzce içinde kımıldatmıyorlar. Sizlerin, eşlerinizin, çocuklarınızın, annenizin, babanızın hayatını hiçe sayan bir partiye destek verecek misiniz?” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber