MHP aday adaylarını kamuoyuna tanıtacak

DüzceSonHaber

MHP aday adaylarını kamuoyuna tanıtacak
29.03.2023 - 09:49
Kaynak: Haber Merkezi

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı tarafından hazırlanan programla Düzce Milletvekili Aday Adayı olan 21 isim görkemli bir törenle hem kamuoyuna hem partililere tanıtılacak.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce İl Başkanlığı 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili genel seçimleri için milletvekili aday adaylarını 2 Nisan 2023 Pazar günü kamuoyuna ve basına tanıtacak. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek program saat 14:00’da başlayacak.

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, yaptığı açıklamada 21 aday adayı içinden Düzcelilerin istediği adayları adaletli bir şekilde Düzcelilerin karşısına çıkaracaklarını ifade ederek “MHP ilkleri yapmaya devam ediyor. MHP Düzce’de 2018 yılında vatandaşın alternatif olarak gösterdiği, tüm siyasi partilerin alternatifi olarak gösterdiği bir partidir. AK Parti’den bir vekil alarak, diğer tarafa vekil vermeyerek tüm partilerin alternatifi olarak değerlendirdi. O günden bugüne kadar gelen süreçte gerek belediyelerde gerek MHP teşkilatlarında yapılan çalışmalarda birebir gördük. MHP ne yapmak istiyor. Bu konuyu biraz açmamız gerekirse biz vatandaşın istediği isimleri vatandaşın önüne koyma gayretindeyiz. Bu şehir kültürü ile alakalı bir durum. İnsanların istemediği isimleri dayatma olmaz. MHP gerek duruşu gerek vizyonu ile memleketin geleceği ile ilgili yapmış olduğu bu duruştan sebep bu dönemde MHP’de 21 aday adayı dönemi yaşıyoruz. Düzce adına söylüyorum MHP adına bir ilk ve bol adaylı dönem. Bu dönemi iyi değerlendirmek lazım. MHP bu süreci adaletli değerlendirip Düzce halkı ne istiyor? Bunu 21 kişi içinden çıkarmak zorundayız. Biz bunu çıkaramazsak MHP olarak vatandaşın sesine kulak vermemiş oluruz ki bu MHP’nin yapacağı en son şeydir. MHP olarak önce ülkem sonrasında millet. Milletimiz ne istiyorsa biz onun arayışı içindeyim. Bu süreç içinde Düzce’ye hizmet için yola çıkan sadece bizim aday adaylarımıza değil tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Hayırlı olsun” dedi.

MHP Düzce Milletvekili aday adayları

Ali Yekta Akdeniz, Asaf Öztürk, Engin Arapoğlu, Esat Sarıoğlu, Hakan Şahin, Halil Uzun, Handan Akten, İlhan Yalçın, Lokman Uzun, Mehmet Ali Çelik, Mehmet Keleş, Mustafa Demirci, Okan Özkan, Ömer Albayrak, Raşit Sinan Eroğlu, Rümeysa Ataseven, Selim Başer, Sinan Yılmaz, Şenol Arslan, Tezcan Solmaz, Ümit Yılmaz


Editör: D. Son Haber