Talihsiz ittifakın milletvekili adayı kendi partisini ve ortaklarını bombaladı

DüzceSonHaber

Talihsiz ittifakın milletvekili adayı kendi partisini ve ortaklarını bombaladı
15.04.2023 - 14:09
Güncelleme 15.04.2023 - 14:11
Haber Merkezi

 

Millet ittifakının ithal milletevkili Adayı Talih Özcan, hem CHP Düzce il teşkilatını, hem CHP Düzce Milletvekili adayı olması muhtemel olan Faruk Darıyerli’yi hem ittifak ortağı partileri hemde vatandaşları adeta bombaladı.

 Millet ittifakının CHP Düzce 1. Sıra Adayı Talih Özcan, Öncü RTV ekranlarında yayınlanan ve Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu Kitabın Ortası isimli programa konuk oldu.

Özcan, ilk olarak CHP’nin Düzce’de ki oylarının kendi çabaları ile yükseldiğini iddia etti. Teşkilat çalışmalarını bir anda elinin tersi ile iten Özcan “Partimin oyları önceki seçimlerde 35 bin civarındaydı. Ben onu 70 bin lire çıkardım” dedi.

Kendisinin Düzceli olduğunu iddia eden ancak yine kendi dili ile Düzce ile bağlantısı olmadığını bir bakıma itiraf eden Özcan, “Köyüm 1974 yılına kadar Bolu’ya bağlıydı. 1974’te Sakarya’ya bağlandı. Hendekli diye söylemleri var. Hendekli değilim” ifadelerini kullandı.

CHP Düzce Milletvekili adayı olmasına kesin gözü ile bakılan Faruk Darıyerli’yi de hedef alan Özcan, “Bu partide benim emeğim var. Particiliğimi kimse tartışamaz. Bu yanlış olur. Ben orada büyüdüm. Faruk Darıyerli bizim partimizin bir üyesi. Ben 4 yıldır çalışıyorum. Son 3 ayda yol alınmaz. Partinin yönetiminde olabilirsin, çalışmış olabilirsin. Ama ben 4 yıldır çalışıyorum. Son 3 ayda olacak bir iş değil. Partide gruplaşmalar olabilir. Biz bunu biliyoruz. Ben ön seçim istedim. Ama örgüt istemedi. Hangi yöntem uygulanırsa varım dedim. Ama bu olmadı. Ama Genel Merkez bizi uygun gördüyse uymak zorundayız. Bizim partimizin bir takdiri var. Herkes bunu kabullensin” şeklinde konuştu.

Yine Millet İttifakı ortağı olan Deva Partisi İl Başkanı ve eski AK Partili Murat Caymaz’a da gönderme yapan Özcan “Benim partide bir tarihim var. Bugün değil Deniz Baykal’dan bu yana Ecevit’ten bu yana geçmişim var. Ben siyasette zikzak yapmadım. Bir ideolojin varsa o çizgide gitmen lazım. Sabah ayrı, akşam ayrı partide olma taraftarı değilim” dedi.

Diğer yandan Öncü RTV muhabirleri sokakta yaptıkları ropörtajda Düzcelilere Talih Özcan’ı tanıyıp tanımadıklarını sordu. Vatandaşlar yanlış yapıldığını, Talih Özcan’ın ithal aday olduğunu ve selam bile vermeyeceklerini söyledi.

Vatandaşların eleştirilerini hazmedemeyen Özcan, onlar başka bir kafada dedi.

Öncü RTV Facebbok sayfasında yayında olan programı izleyerek detaylı açıklamalara ulaşılabilir.

 


Editör: D. Son Haber