Milletvekili Özcan’dan samimi açıklamalar

DüzceSonHaber

Milletvekili Özcan’dan samimi açıklamalar
25.05.2023 - 14:45
Haber Merkezi

 

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, hem 28 Mayıs seçimleriyle ilgili hemde kendisinin nasıl bir milletvekili olacağına dair samimi açıklamalarda bulundu. Özcan, 28 Mayıs’ta tüm Düzcelileri sandığa davet ederken, kendisinin ise halkın içinde, halkın sorunlarıyla dertlenecek bir milletvekili olacağını söyledi.

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleriyle ilgili çalışmalarını değerlendirdi. Özcan, “14 Mayıs’ta seçimler biter bitmez hemen ertesi günü millet ittifakı bileşenlerini, il başkanlarıyla bir araya geldim. 6 il başkanı ortak bir karar aldık. Çalışmaya devam kararı aldık. Bunu hemen ilçelere yaydık. İlçe teşkilatları ile bir araya geldik. Her ilçeye ayrı ayrı il başkanları ile giderek onların motivasyonunu düşürmemek için elimizden ne geliyorsa katkı sunduk. Örgütlerimiz bu aşamada devreye girdi. Çarşı, pazarda vatandaşa ulaşmaya çalıştık. Sandığa gitmeyen seçmenler üzerinde büyük bir çalışma yapıyoruz. İnşallah bunu 28 Mayıs akşamı sonuçlandıracağız. Çalışmalarımız ve motivasyonumuz mükemmel. Örgütlerimiz, teşkilatlarımız bu konuda kararlı. Bu bizim oldukça hoşumuza gidiyor” dedi.

“TÜM DÜZCELİLERİ DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAYA BEKLİYORUM”

Milletvekili Özcan, 28 Mayıs tarihinde tüm Düzcelileri sandığa sahip çıkmaya beklediğini belirterek “Ben bütün Düzce halkının 28 Mayıs tarihinde sandığa gitmelerini istiyorum. Sandıkları boş bırakmayalım. Demokrasinin önünü açalım. Bu halkın önünü açalım. Bu halk çok çile çekti Bize ve değerli genel başkanımıza inansınlar. Hiç korkmasınlar. Bizi ötekileştirmeye çalışıyorlar ama biz herkesin milletvekili olacağız. Ben diğerlerini kötüleyerek siyaset yapmak istemiyorum. Gayemiz Düzce, hedefimiz Düzce. Ben Düzce’yi ileri götürmek için buradayım. Bana yaklaşan kim olursa, olsun onun telefonunu açacağım. Geri dönüşü olan bir milletvekili olacağım” ifadelerini kullandı.

“HALK KENDİSİNE YAKIN MİLLETVEKİLİ İSTİYOR”

Milletvekili aday adaylığı, adaylık ve milletvekili seçildikten sonra Düzcelilerle irtibatını kesmediğini söyleyen ve Düzcelilerin kendisine yakın bir milletvekili istediğini dile getiren Özcan “Düzcemize, ülkemize hayırlı olsun. İlk defa Düzce muhalif bir milletvekili çıkardı. Ben Düzcelilere çok teşekkür ediyorum. Ellerine, emeklerine sağlık. İnşallah onları mahcup etmeyeceğim. Büyük bir sorumluluk aldım. Ben dersime iyi çalıştım, görevimi çok iyi biliyorum. Düzce’yi layık olduğu yere getirmek için bütün gücümle çalışacağım. Ben sadece millet ittifakı partilerinin milletvekili değilim. Ben tüm Düzce’nin milletvekiliyim. Artık adaylık süreci bitti ve o aşamayı geride bıraktık. Bana oy versin, vermesin. Ötekileştirmeden, ayrım yapmadan, kucaklayarak hep birlikte sorunları çözeceğiz. Ben bütün samimiyetimle söylemek isterim ki Düzce halkı çok samimi. Milletvekillerinden istediğini bulamadılar. Kendisine yakın bir milletvekili istiyorlar. Benim birinci tercihim halka yakın olmak. Gelmediler, gitmediler diyorlar. Bütün sorun burada. Vatandaş benden biri, bana yakın birisi olsun diyor. Yakın olayım, telefon ettiğim zaman ulaşayım diyor. Ben alanda bunu gördüm. Düzce’de bir büro açacağız. Her vatandaşı Ankara’ya yormayacağız. Çözüm yollarını burada arayacağız. Ben milletvekili nasıl olur göstereceğim. Ben halk olacağım. Bu halk seni buralara getiriyor. Bu halkın dilinden, kültüründen anlamak lazım. İnançlarını, sorunlarını anlamak lazım. Sorunları birlikte çözmek lazım. Halk benim yanımda ol diyor. Ben bu mesajı aldım” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.