Milletvekili Öztürk’ten yavaş bürokratlara net mesaj

DüzceSonHaber

Milletvekili Öztürk’ten yavaş bürokratlara net mesaj
6.06.2023 - 09:48
Kaynak: Haber Merkezi

 

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce’nin gelişmesinin hızlanması ve daha hızlı ilerlemesi için işini hızlı yapacak, özellikle AK Parti’nin genç kadrosuna ayak uyduracak bürokratlar istediklerini belirterek “Bize olmazı değil, oluru kısa sürede gösterecek bürokratlar lazım. Bu sebeple yaptığımız tespitler sonucu değişime gidebiliriz” dedi.

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, milletvekili olmasının ardından Düzce için hayallerini, yapacaklarını ve çalışma prensiplerini anlattı.

Öztürk, özellikle kurumların başındaki bürokratlara adeta göz dağı vererek “Bizim AK Parti’de İl başkanımız, merkez ilçe başkanımız, il genel meclis başkanımız ve gençlik kolları başkanımıza baktığımızda yaş ortalamamız 34-35 civarında. Ben dahi onlar yanında yaşlı kalıyorum. Ama bende bu genç kadroya dahil oldum. Hizmet yapmak için adeta yerimizde duramıyoruz. Bu aşamada ilde görev yapan il müdürleri ve diğer bürokratlarında bizim hızımıza ayak uydurmasını bekliyoruz. Biz kesinlikle bir bürokrata gittiğimizde bize önce olmazı değil, olur yolu en kısa sürede nasıl çözerizi göstererek bürokrat arıyoruz. Belli tespitlerimiz var. İlerleyen dönemde bizim hızımıza ayak uyduracak ya da uydurmayacak bürokratlarla ilgili tasarrufumuz olabilir” dedi.

“HIZLI TREN DÜZCE’YE GELMİYORSA BİZ ONA GİDERİZ”

Düzce için önemli projelerden birisi olan hızlı tren konusunda da açıklamalarda bulunan Milletvekili Öztürk, “Düzce için bir hızlı tren projesi var. Düzce’nin turizm ve tarımına önemli ölçüde katkı sağlayacağına inandığım bir proje. Ancak proje kapsamında Düzce’de bir gelişme yaşanmadı. Biz öncelikle bu proje içinde yer almak için uğraşacağız. Ancak olmuyorsa yine olurunu bulacağız. Örneği Sakarya’nın Arifi’ye ilçesine kadar ek ve paralel bir tren yolu ile ulaşımı sağlayabiliriz. Bu hat üzerinde bir kamulaştırma yada başka işleme gerek kalmıyor. Bu sayede hızlı trene ulaşırız. Ankara’dan yada İstanbul’dan 1 saatte Düzce’ye gelinebilir. Buda bizim gelişimimize katkı sağlar” ifadelerini kullandı.

“BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN DÜZCE ÜST KİMLİĞİ”

Siyasi yönetim Düzcelilik kimliğini önemsediğini söyleyen Öztürk, “Bizim Düzce’nin daha ileri gitmesi için Düzce üst kimliği altında buluşmamız gerekiyor. STK, basın, bürokratlar ve diğer siyasi partilerin bunu dikkate alması lazım. Siyasi polemik yada tartışmaları kendi aramızda bir şekilde çözeriz. Düzce’nin sorunlarını hep birlikte çözmeliyiz. CHP Milletvekili Talih Özcan bu aşamada bize katkı sağlayabilir. Kendisinin muhalefet tutumuna bakacağız. Sadece muhalefet yapmak için muhalefet yaparsa olmaz. Ama yapıcı muhalefet yaparak bizi çalıştırışa kendisi ile çalışmak bizi sevindirir. Kendisi ile sorun yaşayan köylere yada mahallelere gitmekten de imtina duymam” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.