Semih Cemşit’e yol göründü

DüzceSonHaber

Semih Cemşit’e yol göründü
19.06.2023 - 09:48
Güncelleme 19.06.2023 - 09:51
Haber Merkezi

 

Kastamonu’da düzenlenen ve 9 il başkanının katıldığı toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişmesi yönünde açıklama yapıldı. 9 il başkanının içerisinde Düzce İl Başkanı Semih Cemşit’te vardı. CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan ise sonuna kadar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında olduğunu söyledi. Bu durum ise CHP İl Başkanı Semih Cemşit’in yakın zamanda görevden alınacağı yorumlarına neden oldu.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrasında CHP’de sular durulmazken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişmesini isteyen bir kesimle, kalmasını isteyen başka bir kesim karşı karşıya geliyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da genel başkanlık için isminin geçtiği tartışmalarda CHP’nin 9 il başkanı Kastamonu’da düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Kastamonu'da bir araya gelen CHP'nin 9 il başkanı, değişim çağrısında bulundu. CHP Kastamonu İl Başkanlı Hikmet Erbilgin ev sahipliğinde Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, Bartın İl Başkanı Cemal Selim Karakaş, Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, Bolu İl Başkanı Ersan Türkoğlu, Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Çankırı İl Başkanı Galip Ağaoğlu ve Tokat İl Başkanı Murat Yazıcı'nın katılımıyla toplantı düzenlendi.

Düzce İl Başkanı Cemşit’in yer aldığı toplantıda değişim mesajı verilirken, CHP Milletvekili Talih Özcan ise Oxijen TV’ye yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun sonuna kadar arkasında olduğunu söyledi.

Diğer yandan CHP’de, hem Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na hemde Düzce Milletvekili Talih Özcan’a yakınlığı ile bilinen Engin Özkoç’un teşkilatlardan sorumlu olduğu öğrenildi.

Bu nedenle seçimler öncesinde de Milletvekili Talih Özcan’a karşı duran CHP İl Başkanı Semih Cemşit ve yönetiminin kısa sürede görevden alınacağı ve yeni il başkanı için arayış içinde olunduğu öğrenildi.


Editör: D. Son Haber