Akçakoca’da ittifak çatlağı büyüyor

Akçakoca Belediyesi Meclis toplantısı öncesi Akçakoca Belediyesi tarafından alınacak kredi nedeniyle Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu arasında gerginlik yaşandı. Başkan Yanmaz, İlçe Başkanı Sarıoğlu’nu meclis toplantısından kovarken, Sarıoğlu ise ittifak bir yere kadar Akçakoca’nın geleceği ipotek altına alınıyor sözleriyle gerginliği arttırdı.

6.07.2023 - 15:04
Haber Merkezi
1

 

 

Akçakoca Belediyesi tarafından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan alınacak kredi ile ilgili olarak gerginlik devam ediyor. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz kredinin alınmasında ısrar ederken hem muhalefet hem ittifak ortağı AK Parti kredinin alınmasıyla Akçakoca ilçesinin ve belediyesinin zor durumda kalacağını ileri dürüyorlar.

Bu çerçevede Akçakoca Belediye Meclis toplantısında gündeme gelecek konu öncesi meclis salonu öncesi Belediye Başkanı Okan Yanmaz ile AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik kameralara yansırken, Başkan Yanmaz’ın, Sarıoğlu’nun üzerine yürüdüğü, Sarıoğlu’nun ise ittifak ortaklığının bir yere kadar olduğu sözleri dikkat çekti.

Toplantı sonrası açıklama yapan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, “Dünya Bankası (DÜ) tarafından Karşılanan ve İller Bankası tarafından yürütülen ve Çevre Şehircilik Bakanlığı onayı ile 5 yıl geri ödemesiz kullanılacak kredi ile Akçakoca’ya kazandırılacak projeleri  yaklaşık 2 aydan beri meclisi bilgilendirdik. Söyledik. İzah ettik. Bu kredi Akçakoca’nın menfaatine diye. Zaten kullanılacak olan projeleri seçimlerden sonraya kalabilir. Ancak aradan 2 ay geçmesine rağmen hala AK Parti grubunu buna ısrarla itiraz etmesini anlamadım. Bu sebeple AK Parti ilçe  Başkanı Esvet Sarıoğlu ile aramızda gerginlik oluştu. Kendisi ittifakın bittiğini söylemiştir. Bizler onun söylemlerini ciddiye almıyoruz. Cumhur İttifakı olarak Sayın Cumhurbaşkanımız ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ne dediyse aynı yolda devam ediyoruz” dedi.

 

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    14.07.2023 08:18

    Ak parti ilçe başkanı artist