CHP 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü görmezden geldi

DüzceSonHaber

CHP 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü görmezden geldi
15.07.2023 - 16:35
Haber Merkezi

 

Hain FETÖ’nün 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’yi bölmek için giriştiği hain darbe girişimi halk tarafından bastırıldı. 7 yıldır Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanan 15 Temmuz ayrıca resmi tatil ilan edildi. Ancak CHP Düzce teşkilatı bu önemli günü görmezden gelerek parti binasına Türk Bayrağı asmamayı tercih etti.

FETÖ terör örgütü tarafından ülkenin birlik ve beraberliğine kast edilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 7 yıl geçti. 15 Temmuz tarihi Cumhurbaşkanı kararı ile resmi tatil ilan edildi. 15 Temmuz’da hem şehitler anılırken hemde bazı etkinlikler düzenlenmeye başladı.

Günün anlam ve öneminin belirtilmesi, milletin birlik ve beraberliğinin gösterilmesi için iş yerleri, kamu kurum ve kuruluşları ile partilere bayrak asılması istendi. Düzce’de bir çok iş yeri, kamu kurum veya kuruluşu ile STK ve siyasi partiler binalarına bayrak asarken CHP bu önemli günü görmezden gelerek parti binasına bayrak asmamayı tercih etti.

Millet için önemli günlerde halktan uzak tavır sergilemeyi tercih eden, alternatif kutlama programları düzenleyen CHP yine şaşırtmayarak aynı tavrını sürdürmeye devam etti.


Editör: D. Son Haber