Düzce Lisesi tabelası Suat Kılıç’ı da rahatsız etmiş

DüzceSonHaber

Düzce Lisesi tabelası Suat Kılıç’ı da rahatsız etmiş
30.09.2023 - 13:17
Haber Merkezi

Düzce’nin 100 yıllık lisesi olan Düzce Lisesi’nin tabelasının geri asılması ve bazı sosyal medya baskıları sonrası indirilmesi ülke gündemine bomba gibi düşerken, Düzce Lisesi tabelasının geri asılması YRP Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç’ı da rahatsız etmiş. Kılıç her ne sebeple olursa olsun 15 Temmuz’u itibarsızlaştıracak adımdan kaçınılması gerektiğini söyledi.

Düzceliler için büyük önemi olan ve Düzce kamuoyunun isteği ile değiştirilen 15 Temmuz Şehitleri Lisesi’nin isminin Düzce Lisesi olarak yeniden geri verilmesi ülke genelinde büyük tartışmalara neden oldu. Sosyal medyada bazı kimliği belli olmayan trollerin baskısı ile değiştirilen Düzce Lisesi tabelasıyla ilgili YRP Genel Başkan Yarımcısı Suat Kılıç’ın da rahatsız olduğu ortaya çıktı.

Düzce’nin 100 yıllık tarihini içinde barındıran Düzce Lisesi tabelasının okula asılmasını 15 Temmuz ismini itibarsızlaştırmak olduğunu ima eden Kılıç , “15 Temmuz 2016 tarihi demokrasi ve özgürlük mücadelesinin milletin kendi hürriyetine ve seçilmiş iktidarına sahip çıkmasının destansı tarihi haline gelmiştir. Milletin hisleri ile duyguları ile oynamamak kanaatindeyim. Sebebi ne olursa olsun, halk arasında infiale neden oluyorsa 15 Temmuz tabelasını indirmenin hatalı olduğunu kanaatinde olduğumu buradan bildirmek isterim. Sebebi her ne olursa olsun. 15 Temmuz destansı mücadelesini itibarsızlaştıracak her türlü  adımdan hamleden ve karardan imtina etmek gerektiği kanısındayım. Eğer şehirlerde tabelalar ile ilgili ihtiyaçlar varsa valisi, belediye başkanı, milletvekilleri, kanaat önderleri bir araya gelmeli ve ortak akılla toplumun inanç ve idealleri  istikametinde kararlar alınmalıdır. Emrivaki ve yada aceleci kararlarla milletin vicdanını yaralayacak kararlar alınması sakıncalıdır. Düzce’de de bu refleks ortaya çıkmıştır” dedi.

 

 


Editör: D. Son Haber